Choď na obsah Choď na menu
 


Rok 2014

 Goldstars Cup 2014 - Hungary

Dvakrát zlatí a strieborní Tigri zo Sniny 

goldstar-cup-2014---tkd-snina.jpg

3. Kolo Slovenskej Ligy v Kickboxe Prešov 2014

Suchý z bronzový v Kickboxe.

V sobotu 26.4.2014 sa športovej hale ZŠ Sibírska v Prešove uskutočnilo 3.kolo Open ligy Slovenského zväzu kickboxu, na ktorom sa zúčastnilo 314 štartujúcich pretekárov zo 14 klubov Slovenska. Tohto posledného kola sa zúčastnil aj asistent trénera Black Tiger Taekwondo Klub Snina Martin Suchý, ktorý hájil farby klubu Tatran Prešov Kickbox Klub Košice. Martin sa predstavil vo dvoch kategóriách vo váhe – 69 Kg Senior. Ako prvý nastúpil v disciplíne  Lightcontact (8 pretekárov), kde v prvom kole mál voľný žreb, v druhom kole porazil domáceho Prešovčana ale v boji o medailu podľahol víťazovi 3:0 na body a obsadil 4. Miesto. Lepšie to už bolo v disciplíne Kicklight (7 pretekárov), kde v prvom dueli super nenastúpil, v boji o medailu porazil na body 2:1 pretekára z Lučenca a boji o finále podľahol 2:1 na body a tak obsadil skvelé 3. Miesto. Martin je vynikajúcim príkladom toho, čo sa dá dosiahnuť tvrdou prácou a hlavne skvelým prístupom k tréningovému procesu aj vo svojich 30- rokoch.

martin-suchy.jpg

I.Veľkonočný turnaj 2014 – Snina

Zavedenie skvelej tradície u Tigrov. 

Dňa 22. Apríla si vedenie klubu Black Tiger Taekwondo Snina pripravilo pre svojich zverencov krásne veľkonočné a športove popoludnie pod názvom I. Veľkonočný turnaj 2014. Tento turnaj pozostával z 5 športových a hlavne náročných disciplín, ktoré museli všetci zúčastnení absolvovať a jednalo sa o Freestyle poomsae (súborné cvičenia), softkick (zápas s penovými palicami), trampolína (1.min), prekážkovej dráhy a kopov na čas. Rozdelení boli do dvoch skupín 4-6 rokov a 7-15 rokov. Do tohto skvelého podujatia sa síce nezapojili všetci členovia klubu, ale počet 29 súťažiacich je krásne číslo. V kategórii 4-6 roční sa predstavilo 7 súťažiacich, ktorí sa chceli pobiť o čo najlepšie umiestnenia. Najlepšie sa však darilo Gabkovi Poldruhákovi a Markovi Šokyrovi ktorí  získali 1. miesto, 2. miesto obsadil Kevin Potucký. 3. miesta sa ušli Miškovi Štofikovi a Benkovi Lopatovi a nemedailové priečky obsadili Danko Verbický a Adam Štofík. V druhej skupine to už bolo o čosi náročnejšie predstavilo sa až 22 súťažiach a iba 4 mohli získať medailu. Najlepšie sa však darilo a 1. miesto získal Michal Matiko, 2. miesto obsadil Kristian Kolinčák a 3. miesta sa ušli Dávidovi Gerbocovi a Patrikovi Gunárovi. Ostatní „porazení“ získali tiež medailu, ale v sladkej podobe. Hlavnou rozhodkyňou turnaja bola pomocná trénerka Nikola Sidorová s trénerom Tomášom Potockým a o hladký priebeh sa starali naši najstarší, začo im patrí veľká vďaka. Poďakovanie patrí hlavne riaditeľovi školy p. E. Štofikovi ako aj rodičom, ktorí svoje ratolesti povzbudzovali a mali z nich radosť. Všetci sa už teraz tešíme na ďalší rok...

4.jpg

Srpska Open 2014 – Bosna i Hercegovina 

Kukura zlato a Matiko striebro z Bosny 

Uplynulú sobotu sa v Bosne i Hercegovine konal turnaj pod názvom Srpska Open 2014, na ktorom nesmel chýbať ani sninský Black Tiger Taekwondo Snina pod vedením trénera T. Potockého. Tohto prestížneho turnaja sa zúčastnilo približne 342 pretekárov, 26 klubov a 7 štátov. Náš klub reprezentovala dvojica pretekárov Michal Matiko vo váhe - 45 Kg Cadet a Samuel Kukura vo váhe - 51 Kg Junior. Michal sa v prvom dueli porazil už v prvej minuté pretekára zo Srbska 14:1, v druhom dueli to už bolo iné kedy bol stav do posledných sekúnd vyrovnaní ale v posledných dokázal skórovať technikou na hlavu a po stave 5:2 postúpil do finále. Tu však narazil na reprezentanta z Bosny a Michal musel stav počas celého zápasu doťahovať a tak po skóre 4:7 obsadil skvelé 2. Miesto, čo je pre neho skvelý výsledok. V junioroch sa predstavil Samuel Kukura, ktorý podal na turnaji skvelý výkon a ukázal svoje kvality. V prvom dueli dokázal po skoré 11:0 a tvrdej rotačnej technike do hlavy donútiť súperovho trénera ukončiť duel. Vo finále nastúpil proti reprezentantovi z Bosny z čiernym opaskom a nedal mu žiadnu šancu a po stave 16:0 zaslúžené obsadil 1. Miesto a odviezol si domov zlato. Tréner klubu bol z odvedenou prácou spokojný, keď išlo o jeden z prípravných turnajov chlapcov, pred blížiacimi sa „G1“ (Európskymi pohármi) v Španielsku a Rakúsku. Klub ďakujem za pomoc Royal Sport Caffe Snina, mestu Snina a p. M. Vohárovi.

srpska-open-2014.jpg

Medzinárodný deň Športu 2014

"6. apríl " bol vyhlaseny OSN ako medzinárodny deň športu. Preto sme si tento krásny upršany deň rozhodli spríjemniť ako inak tréningom a hlavne sme si užili kopec zábavy. 

medzinarodny-den-sportu-2014.jpg

Gladia Cross Games 2014

Black Tiger ukázal svoju silu

Dňa 5.apríla sa 5 členovia nášho klubu spolu s trénerom zúčastnili súťaže v "crossfite" Gladia Cross Games 2014 (30 výskokov z drepu, 40 kľukov, 20 zhybov a 15 výrazov činky 30 Kg) a výsledky boli fantastické. Keď v ťažkej konkurencii sa nám podarilo vybojovať umiestnenia na stupňoch viťazov. Chlapci a ich časí boli - tréner T. Potocký - 4:30, M. Suchý - 4:57, A. Buksar 6:01, K. Legemza - 6:11 a J. Marinič 10:35 a výsledky 2. miesto obsadil Martiny Suchý, 3. miesto Artur Buksar a 4 .miesto Karol Legemza čo je z 13 súťažiacich skvelé umiestnenie. Black Tiger Team ukázal svoje kvality, ktoré chlapci nadobúdajú v tréningovom procese.

gladia-cross-games-2014.jpg

Tréning v klube Ryong ŠKP Bratislava

Pred turnajom v Rakúsku členovia klubu Black Tiger Taekwondo Snina pod vedením trénera klubu T. Potockého absolvovali spoločný tréning v Bratislave v klubu Ryong ŠKP Bratislava pod vedením trénera P. Zaggyiho. Tréning prebiehal takou ľahkou formou, hlavne išlo o nabudenie skvelej formy pred turnajom a združenie spoločného týmu pod názvom Friend Team, ktorý vytvorili spolu ešte z klubom z Rimavskej Soboty.

trening-ryong---black-tiger-2014.jpg

4.TNT CUP 2014 – Tuln, Rakúsko

 

Sninský Black Tiger viťazom turnaja v Rakúsku

 Uplynulý víkend sa sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina, predstavil na ďalšom medzinárodnom turnaji v rakúskom meste Tulln pod názvom TNT (Tulln New Talents) Cup 2014. Na tomto turnaji sa predstavilo približne 430 pretekárov z 5 štátov (Rakúsko, Slovensko, Česko, Maďarsko a Chorvátsko) a viac ako 45 klubov a reprezentacií. Turnaj prebiehal na 4 zapasových plochách a na elektornický bodovací systém Daedo. Mesto Snina a hlavne klub reprezentovalo 14 pretekárov v žiakoch, kadetoch, junioroch a senioroch pod vedením trénera klubu Tomáša Potockého. V žiakoch sa predstavilo 6 pretekárov, ktorým sa podarili skvelé výsledky. Ako prvý sa predstavil náš najmladší 6-ročný talent Gabriel Poldruhák – 24 Kg keď v boji o finále nestačil už na Čecha a obsadil skvelé 3. miesto. Vo váhe – 27 Kg sa predstavil P. Telvák ktorý nedal súperom z Rakúska a Chorvátska žiadnu šancu a obsadil 1. miesto. Vo váhe – 33 Kg a zaslužené zlato získal D. Lopata 1. miesto. Vo váhovej kategórií – 40 Kg sa predstavil J. Penkert a po skvelých výkonoch obsadil 1. miesto. Vo váhe – 45 Kg obsadil 3. miesto Andrej Varchol a vo váhovej kategorií – 50 Kg získal skvelé 2. miesto Š. Kocík.  Po žiakoch nasledovali kategórie kadetov, kde sa predstavila trojica naších reprezentantov a všetkým sa podarilo vybojovať skvelé 1. miesto. Vo váhe – 37 Kg sa predstavil D. Gerboc, ktorý po zaváhaniach na predchadzajúcich turnajoch nedal super šancu a zaslužene získal zlato. O dalšie zlato vo váhe – 45 Kg sa postaral M. Matiko, ktorý vo finále nedal šancu svojmu kolegovi zo slovenskej reprezentácie. A ako posledný náš nováčik P. Gunár vo váhe – 53 Kg obsadil skvelé 1. miesto,  ktorý svoje zapasy vyhral TKO a KO technikami.  V kategórií juniorov sa predstavila taktiež trojica našich pretekárov. Vo váhe – 55 Kg sa stretli aj K. Legemza a S. Kukura. Viac štastia mal Kukura, ktorý dokázal vybojovať striebro a Legemza získal bronzovú medailu. Vo váhe – 78 Kg sa predstavil J. Marinič, ktorý podal skvelý výkon a po dvoch vyhratých zápasoch obsadil 1. miesto. V kategorií seniorov sa predstavila dvojica našich reprezentatov. Vo váhe – 74 Kg sa predstavil M. Čopák (ktorý večer pred turnajom musel zhadzovať 3 kg). Marek potvrdil svoju vynikajúcu formu a nedal súperom žiadnu šancu a odniesol si domov zlato. Ako posledný vo váhe – 80 Kg sa predstavil G. Gábor, ktorému premiéra medzi seniormi vyšla skvele a po stavoch 22:0 a 12:2 získal  dalšie zlato pre klub. Celkovo sa klubu podarilo nazbierať 9 zlatých, 2 strieborné a 3 bronzové medaile, čo ho v hodnotení tímov vynieslo na vynikajúce 1. miesto. Pre klub  to znamená další skvelý výsledok na medzinárodnej úrovni. Klub aj touto cestou ďakuje za pomoc rodičom V. Poldruhákovi a D. Lopatovi za pomoc z dopravou a sponzorom Royal Sport Caffe Snina, mestu Snina a p. M. Vohárovi.

2--2-.jpg

III.  Otwarte Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich - Poľsko

Skvelé 2. Miesto na majstrovstvách v Poľsku

Sninský Black Tiger sa pod vedením trénera T. Potockého a asistentky N. Sidorovej predstavil na III. Otvorených Majstrovstvách Swietokrzyskich 2014 v poľskom meste Ostrowiec. Na turnaji sa predstavilo približne 350 pretekárov z 27 klubov a 4 štátov  v športovom zápase, súborných cvičenia a deti sa predstavili v 3 disciplínach dolyochagi 10s, nopichagi a softkick. Tohto prestížneho turnaja sa predstavilo 17 pretekárov klubu, ktorý skvelé reprezentovali mesto Snina a hlavne klub.

„Detské kategórie “ – Hneď z rána sa predstavili najmladší ročníky 2004 + v troch disciplínach dolyochagi – (kopy za 10s), nopichagi (kop do výšky) a softkick (sparing). Ako prvý sa predstavil najmladší člen iba 6-ročný Gabriel Polhdruhák do 120 cm a podával skvelé výkony. V dolyochagi obsadil skvelé 3. Miesto (21 pretekárov), nopichagi 5. Miesto (14 pretekárov) a softkick obsadil 4. Miesto. Po ňom sa v kategórii nopichagi do 140 cm (23 pretekárov) predstavili P. Telvák a D. Lopata a súperom nedali žiadnu, keď vo finále na výške 190 cm dokázali skórovať iba oni dvaja ale výška 200 bola nad ich sily a tak rozhodla „výšková prevaha“ a 1. Miesto sa ušlo Telvákovi a 2. Miesto získal Lopata. Ako posledný nad 150 cm sa predstavil J. Drozd a získal skvelé umiestnenia dolyochagi získal 1. Miesto, nopichagi obsadil 2. Miesto, v sparingu nedal super šancu a získal opäť zlato a bol vyhlásený za najlepšie pretekára turnaja.

„Mladé talenty 2002 – 2003“ – V týchto kategóriách naši pretekári dominovali keď z 5 vypísaných kategórii dokázali vyhrať 3. Ako prvý do bojov zasiahol P. Telvák – 30 Kg, ktorý v oboch dueloch porazil pretekárov z Poľska a získal 1. Miesto. V kategórii – 33 Kg sa predstavili O. Bodnár a D. Lopata. Lopata dokázal poraziť 3 súperov a právom obsadil 1. Miesto a Bodnár porazil Poliaka ale vo finále nestačil na svojho klubového kolegu a obsadil 2. Miesto. Vo váhe – 36 Kg sa predstavil J. Penkert, ten nedal Poliakovi a Ukrajincovi žiadnu šancu a právom obsadil 1. Miesto. Ako posledný sa predstavil A. Varchol a ten nestačil na svojich super a obsadil 3. Miesto.

„Kadetské kategórie“ – Ako prvý sa predstavil D. Gerboc – 37 Kg a ten v boji o medaile nestačil na súpera a obsadil 5. – 8. Miesto. Vo váhe – 45 Kg sa predstavil M. Matiko, ktorý podal na turnaji skvelý výkon a vo všetkých troch dueloch nedal súperom žiadnu šancu, dokonca v boji o finále porazil Poľsku jednotku a obsadil 1. Miesto. Vo váhe – 57 Kg zápasil P. Gunár nováčik, ktorý ma skvelý talent a dokázal poraziť súperov, technicky lepších a obsadil vynikajúce 1. Miesto.

„Najstaršie kategórie“ – V najľahšej kategórií – 51 Kg sa predstavil S. Kukura, a opäť ukázal svoje skúsenosti, ktoré získava v reprezentačnom kimone a dokázal super deklasovať KO technikami a obsadil 1. Miesto. Vo váhe – 55 Kg nastúpil K. Legemza, ktorý nestačil na Poliaka a obsadil 5. Miesto. Ako ďalší sa predstavil E. Penkert – 63 Kg a po dvoch víťazných dueloch obsadil pre neho skvelé 1. Miesto. Ako posledný sa predstavili J. Marinič – 80 Kg a v boji o finále tesne podliahol víťazovi a obsadil 3. Miesto a vo váhe +80 Kg sa predstavil G. Gábor, ktorý po stavoch 14:1 a v druhom dueli 17:2 obsadil skvelé 1. Miesto. A v poomsae sa predstavila D. Sidorová a obsadila skvelé 4. Miesto medzi 17 pretekárkami.

„ Vyjadrenie trénera“ – Turnaj prebiehal na veľmi vysokej úrovni, aj keď z menším obsadením ako plánoval organizátor. Chlapci podali skvelé výkonný, aj keď poniektorý bojovali vo starších kategóriách pre zbieranie skúsenosti, nesklamali hlavne stálice a milo prekvapili svojou bojovnosťou nováčikovia. Potešilo hlavne skvelé 2. Miesto v hodnotený Timov, čo je pre klub ďalší skvelý výsledok na medzinárodnej úrovni. Poďakovanie patrí hlavne rodičom a p. Legemzovi, Lopatovi a Varcholovi, ako aj sponzorom Royal Sport Caffe a p. Michalovi Vohárovi za pomoc.

iii.-otwarte-mistrovzstwa-gor-1swietorkzsky-2014--2-.jpg

I. Športový deň 2014

Počas jarných prázdnin si vedenie dvoch záujmových súborov v Snine, konkrétne Mažoretky Maršálky pod vedením trénerky Nikoly Sidorovej a Black Tiger Taekwondo Klub pod vedením Tomáša Potockého skvelé podujatie plné športu, zábavy a prekvapený pod názvom I. Športový deň 2014. Toto skvelé podujatie sa uskutočnilo v telocvičný 5. Základnej školy za prítomnosti asi 30 mladých a hlavne šikovných ľudí, ktorý ani počas letných prázdnin neleňošia doma. Súťažilo sa v 8 disciplínach, ktoré sa prelínali z časti mažoretkovskej a taekwonda, samozrejme z jednotlivými „handikapmi“ pre špecialistov a podobne. Tento skvelý súboj, plný zábavy a napínavých momentov, pretože všetci chceli byť víťazmi sa nakoniec skončil zaslúženou remízou a tak si pohár odniesli obidva zúčastnené tými. Vedenie oboch klubov verí, že sa to stane tradíciou a budú sa takéto akcie opakovať viac krát do roka. Poďakovanie patrí všetkým zúčastnením... 

i.-sportovy-den-2014.jpg

Slovenia Open 2014 – Maribor  

Uplynulý víkend sa členovia klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina pod vedeným trénera Tomáša Potockého zúčastnili medzinárodného turnaja v Slovinskom meste Maribor Slovenia Open 2014. Tohto vynikajúceho turnaja sa zúčastnili 450 pretekárov z 81 klubov celej Európy. Turnaj prebiehal na 7 zápasových plochách systémom KO. Za sninský klub sa na turnaji predstavili Michal Matiko, Samuel Kukura a Karol Legemza. Ako prvý do bojov zasiahol náš kadet Michal, ktorý v prvom dueli nastúpil proti reprezentantovi z Čiech a zápas sa musel po stave 7:7 rozhodnúť až na „golden point“, kde preukázal viac skúsenosti Michal a postúpil ďalej. V boji o medailu narazil na Srbského pretekára, zápas bol vyrovnaný ale super dokázal viac krát skórovať na hlavu a po stave 8:12 obsadil Matiko skvelé 5. Miesto. Po ňom sa predstavil v junioroch Samuel vo váhe – 51 kg. Ten vo skvelom zápase v boji o medailu nestačil na Chorváta a po stave 4:5 obsadil tak isto 5. Miesto aj keď chýbal iba kúsok šťastia. Ako posledný sa predstavil nováčik na takýchto turnajoch junior Karol Legemza – 55 Kg, ten v prvom dueli prešiel cez reprezentanta Kosova ale v ďalšom dueli už nestačil na finalistu turnaja a po stave 1:5 obsadil taktiež 5. Miesto. Tréner klubu T. Potocký bol z odvedenou prácou spokojný, ak keď mrzí tesná prehral Kukuru a chybí Matika, ktoré ho stali lepši výsledok ale chlapci opäť raz ukázali, že z nich vyrastajú vynikajúci bojovníci. Klub ďakuje aj touto cesto sponzorom Royal Sport Caffe Snia a Ing. Michalovi Vohárovi za finančnú pomoc. 

slovenia-open-2014.jpg

SLOVAK OPEN 2014 (Memoriál Ladislava „Doky“ Tótha)

Striebro pre Suchého z Kickboxu

V banskobystrickej hale Dukla Na Štiavničkách sa v sobotu 22.februára 2014 uskutočnil 15. Ročník WAKO medzinárodného turnaja v kickboxe – Slovak Open 2014 (Memoriál Ladislava DOKY Tótha). A že to bol ročník výnimočný svedčia jednak rekordné počty účastníkov 646 štartujúcich z 51 klubov a 12 krajín ( BLR, CZE, CRO, FIN, HUN, ITA, NOR,  POL, SLO, SRB, SVK, UA), tak i mená jednotlivých reprezentantov krajín, z ktorých mnohí sú šampiónmi sveta, Európy, či medailistami z vrcholných podujatí WAKO. Po slávnostnom otvorení turnaja o 09.30 hod. a tradičnej minúte ticha venovanej tragicky zosnulému reprezentantovi SR i reprezentačnému trénerovi Lacovi „Doky“ Tóthovi, spojenej  s pietnou spomienkou na ľudské obete v ukrajinskom Kyjeve, sa rozbehol maratón zápasov na 6 tatami a v dvoch ringoch. Pretekári predviedli výborné výkony, v niektorých prípadoch vrcholovej svetovej a európskej úrovne, ako i zápasy poznačené nováčikovským vstupom do medzinárodnej konfrontácie. Klub Black Tiger Taekwondo Klub Snina reprezentoval Martin Suchý vo váhovej kategórii – 69 Kg Senior Kicklight a Lightcontact. Martin v kategórii kicklight v prvom kole nestačil na českého reprezentanta a tak vypadol z ďalších bojov. V kategórii Lightcontat to už bolo lepšie, keď porazil pretekára z Hlohovca na body 2:1 a v boji o finále podľahol neskoršiemu víťazovi kategórie na body 1:3 a tak obsadil vynikajúce 3. Miesto. Skvelá práca a reprezentácia nášho mesta aj v tomto druhu športu.

slovak-open-bb-2014.jpg

Slávnostné prijatie primátorom mesta Snina

Primátor prial víťazov Slovenského pohára a Majstrov Slovenska za rok 2013

Z rúk primátora mesta Snina Štefana Milovčíka si prevzalo minulý piatok ďakovné listy približne dvadsiatka mladých športovcov z klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina, ktorý funguje na území nášho mesta od roku 2003 pod vedením trénera klubu Tomáša Potockého a jeho asistentov Martina Suchého a Nikoly Sidorovej.

Primátor mesta prial aktuálnych Majstrov Slovenska a víťazov Slovenského pohára pre rok 2013 na pôde kaštieľa. Po príhovore primátora mesta, nasledovalo predstavenie klubu a oboznámenie o jeho aktivitách, úspechoch a o možnosti ďalšej spolupráce a hlavne o jeho ďalších cieľov do budúcna. Po tomto už nasledovalo podpísanie všetkých prítomných do knihy mesta a tak aj Taekwondo je už zapísané v histórii mesta a vedenie klubu verí, že to nebolo posledný krát.

Z krátkej histórie klubu : členovia klubu sa zúčastňujú všetkých domácich turnajov či už Slovenského pohára, alebo medzinárodných turnajov konaných na Slovensku. Ale aj zahraničných turnajov v Poľsku, Chorvátsku, Slovinsku, Rakúsku, Nemecku atd. V roku 2013 sa dvaja členovia, členovia narodeného týmu zúčastnili Majstrovstiev Európy Kadet, klub sa stal víťazom Slovenského pohára aj Majstrom Slovenska, dokázal sa umiestniť na popredných priečkach aj v zahraničí, a získať medailu aj na Svetovom pohári. Od roku 2008 kedy sa klubu ujal terajší tréner a klub tak obsadzuje popredané priečky v Slovenskom pohári, vychováva reprezentantov Slovenska a hlavne sa podieľa na formovaní mládeže tým správnym smerom, ktorý je dnes toľko krát zabudnutý. 

prijatie-u-primatora-mesta-2014.jpg

Sústredenie kadetskej reprezentácie  v Snine 

Príprava na Slovenia Open 2014 

Uplynulý vikend sa v telocvični klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina pod vedením trénerov Tomáša Potockého (TKD Snina) a Maria Šveca (Koryo Košice) konalo sústredenie ako príprava na blížiaci sa turnaj Slovenia Open 2014, ktorý sa bude konať v slovinskom Maribore. Za učasti kadetských reprezentantov Slovenska, cvičencov domáceho klubu a cvičencov klubu Koryo UPJŠ Košice. Toto sústredenie bolo zamerané predovšetkým na rozvoj sparingových technik, veľkého množstva sparingov, keďže sparingpartnerov bolo dostatok a prácou z elektronickým bodovacím systémom DAEDO. Cvičenci od trénovali, všetky tréningové jednotky vo veľkom tempe a ukázali svoju odhodlanosť zlepšovať sa. Tréneri boli z ich prácou spokojný a a veria, že sa im na blížiacich turnajoch bude dariť. Najbližšie sa klub zo Sniny predstaví už v spomínanom Maribore na medzinárodných majstrovstvách Slovinska Slovenia Open 2014.  

1.jpg

M-2 2014, Vrbovec - Chorvátsko

Kukura v striebornom lesku

Uplynulý víkend sa v Chorvátskom meste Vrbovec uskutočnil medzinárodný turnaj M-2 2014 v Taekwondo WTF. Tohto turnaja sa zúčastnilo 600 pretekárov z 71 klubov (Maďarsko, Ukrajina, Slovinsko, Taliansko, Nemecko)  a 5 reprezentačných Timov (Bulharska, Maďarska, Chorvátska, Srbska, Slovenska) medzi, ktorými nechýbal ani sninský Black Tiger. Sninské taekwondo reprezentovala dvojica pretekárov, ktorý štartovali za Slovenský národný tým. Ako prvý do bojov zasiahol Michal Matiko – 45 Kg ( 18 pretekárov), ten však po nie najlepšom výkone ( zapríčineného chorobou), nestačil na pretekára z Bosny a po stave 4:8 vypadol z ďalších bojov. Ako druhý sa predstavil Samuel Kukura – 51 Kg (9 pretekárov), ktorý v prvom dueli porazil chorvátskeho reprezentanta 13:1, v druhom dueli porazil Bulhara 11:3 a tak postúpil do finále. Tu narazil na Bulharského reprezentanta a jednotku v tejto váhovej kategórii a po vyrovnanom výkone, mu chýbal kúsok šťastia a po stave 13:14 obsadil skvelé 2. miesto pri svojej premiére medzi juniormi. Toto striebro je pre sninské Taekwondo opäť ďalším skvelým výsledkom v jeho tvrdej práci s mládežou. Tréner klubu T. Potocký bol z výkon spokojný oboch spokojný, a verí že ich to dá silu do ďalšej práce. Poďakovanie patrí sponzorom Royal Sport Caffe Snina a Ing. Michalovi Vohárovi za finančnú pomoc. 

1.jpg

1. Kolo Kickboxing Ligy 2014 - Bardejov 

V sobotu 25.januára 2014, zrejme v najmrazivejší deň tohtoročnej zimy, sa uskutočnilo 1.kolo Open ligy SZKB v bardejovskej mestskej športovej hale. V tomto novom formáte domácej súťaže sa do súbojov na 4 tatami a v 1 ringu zapojilo takmer 400 štartujúcich (392) z 20 klubov Slovenska a Poľska (4 kluby). Od rána až do večerných hodín bojovali kadeti, juniori i dospelí v pointfightingu, lightcontacte, kicklighte, fullcontacte a K1 Rules, pričom výkony sa pohybovali v rozmedzí od nováčikovských prvotín až po veľmi vyspelé zápasy skúsených reprezentantov SR -medailistov z MS a ME. Tohto prestížneho turnaja sa zúčastnil aj člen klubu Black Tiger Taekwondo Snina,  Martin Suchý vo váhe – 69 Kg v LightContact (10 pretekárov)  a – 69 kg Kicklight (11 pretekárov) štýle. Pre Martina to bola nová skúsenosť, pri ktorej mohol zúročiť roky strávené na tatami v súťažiach taekwondo. Aj keď sa mu na medailové priečky nepodarilo vystúpiť, podal skvelé výkony keď napr. v kicklighte nastúpil proti Slovenskému reprezentantovi a minuloročnému medailistovi z MS a ME. Skvelá reprezentácia mesta Snina a hlavne klubu Black Tiger Taekwondo Snina.

suchy-tkd-snina.jpg

Zraz reprezentácie 2014 - Košice

Uplynulý víkend sa v Košiciach uskutočnil prvý zraz Slovenskej reprezentácie v Taekwondo WTF v tomto roku 2014. Tohto zrazu sa zúčastnila širšia reprezentácia kadetov, juniorov, seniorov a množstvo sparing partnerov z klubov z Košíc a Sniny. Tohto sústredenia sa zúčastnila aj štvorica Sninčanov, tréner klubu T. Potocký, ktorý spolu s trénermi z Košíc viedol tento zraz. Kadetov zastupoval Michal Matiko – 45 Kg, ktorý je momentálne jednotkou v tejto vekovej kategórii na Slovensku. V juniorskej reprezentácií je Samuel Kukura – 51 Kg, ktorý prešiel ešte len tohto roku z kadetov a vybojoval si svojimi výkonmi miestenku aj v junioroch. A ako sparing partner sa predstavil Martin Suchý – 68 Kg, ktorý svojim nasadením, dravosťou dával príklad všetkým mladším. Celkovo reprezentanti od trénovali 9 tréningových jednotiek, ktoré boli zamerane hlavne na získanie kondície a skladali z ranných behov, funkčných tréningov – s využitím rôznych pomôcok (TRX, RIP, Stroups,BOSU)  a samozrejme sparingových tréningov. Najbližšie sa klub predstaví na 1. Kolo Slovenského pohára v Poomsae a turnaji v Chorvátsku M-2. A ešte aj touto cestou chce zaželať Všetko najlepšie do Nového Roku 2014 všetkým svojim priateľom, priaznivcom, cvičencom, rodičom, sponzorom a všetkým dobrým ľudom. 

zraz-reprezentacie-2014---kosice.jpg

 
 

 

Portrét


Kontakt

Black Tiger Taekwondo Snina

Základná škola 1. mája
(Dojang Klubu)

tomaspotocky@centrum.sk

Štatistiky

Online: 3
Celkom: 292642
Mesiac: 1715
Deň: 54