Choď na obsah Choď na menu
 


Majstrovstvá Slovenská 2010

Black Tiger 2. vicemajster Slovenska

Dňa 5. decembra, sa v Rožňave konal 14.ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky, pod vlajkou Slovenskej asociácie Taekwondo WTF, ktorého sa zúčastnil aj sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina. Tohto turnaja, ktorý bol bodkou za celoročnou prípravou sa zúčastnilo 12 klubov a viac ako 140 pretekárov. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a na troch tatamach, na dvoch prebiehali zápasí a na druhom súborné cvičenia – poomse. Za sninský klub nastúpilo 12 pretekárov a podali vynikajúce výsledky keď sa im podarilo vybojovať 9 titulov majstrov Slovenska. O zlato sa postarali v kategorií –Deti, Dávid Gerboc vo váhe – 30 Kg a Jakub Penkert vo váhe – 26 Kg. V kategorií žiakov sa zlato ušlo Samuelovi Kukurovi vo váhe – 36 Kg a Michalovi Matiko vo váhe – 30 Kg, ktorý sa stal aj Naj FairPlay pretekár za rok 2010. O striebro sa postaral Ernest Penkert vo váhe – 45 Kg. V kadetskej kategorií sa zlato podarilo vybojovať Martinovi Matisovi vo váhe – 59 Kg. V juniorskej kategoriá sa najviac darilo Radovanovi Jenčikoví vo váhe – 63 Kg vybojoval zlato. O striebro sa postaral Peter Horinka vo váhe – 78 kg a bronz vybojovala Veronika Šimonová vo váhe – 49 Kg. V najstaršej kategorií Senioroch si tituly majstrov Slovenska vybojovali Dávid Medvec vo váhe – 68 Kg, Nikola Sidorová vo váhe – 53 Kg a Radovan Jenčík vo váhe – 63 Kg. Striebro patrilo Veronike Šimonovej vo váhe – 53 Kg. O bronz získali Tomáš Potocký vo váhe – 74 Kg a Peter Horinka vo váhe – 80 Kg. Táto súťaž dala klub bodku za veľmi úspešným rokom 2010, kde sa mu podarilo získať 3. Miesto v športovom zápase za rok 2010 čo je pre sninský klub veľký úspech. Tréner klubu, dúfa že jeho zverenci budú aj naďalej na sebe pracovať aby podávali ešte lepšie výkony. Zaroveň sa klub aj takouto cestou chce poďakovať svojim sponzorom firmam Korex Slovakia, s.r.o. a p. Medvecovi, Drobec, s.r.o. a p. Drobňakovi, Tesárstvo Sidor, s.r.o a p. Sidorovi, ako aj mestskému zastupiteľstvu a p. Ing. Miľovčíkovi a všetkým priateľom klubu za pomoc na fungovaní v roku 2010. 

Obrázok 

Ilyo Cup 2010 - Košice

V nedeľu 14.novembra sa konal na SOŠ Železničnej v Košiciach 7. ročník Medzinárodného Ilyo Cupu 2010. Turnaj tohto roku privítal rekordný počet 265 pretekárov zo 7 krajín Európy. Celkovo 32 tímov bojovalo v priebehu dňa v kategóriách žiakov, kadetov, juniorov a seniorov o tie najcennejšie „kovy“ ako aj zisk cenných trofejí ako boli najúspešnejší športovci, kluby a tímy celkovo. Jednotlivé „zápasy“ prebiehali na 4 tatami a súťažilo sa v olympijskej disciplíne športového zápasu s použitím elektronických chráničov trupu. Práve tento prvok výrazne ovplyvnil chod turnaja a prispel aj k objektívnejšiemu posudzovaniu jednotlivých bojov. Elektronické chrániče zapožičala Slovenská Asociácia Taekwondo WTF, ktorej tieto pomôcky daroval Ambasádor Kórejskej Republiky v spolupráci s WTF. Zo sninského klubu Black Tiger TKD Snina sa tohto turnaja zúčastnilo 7 pretekárov a v silnej konkurencií sa určite nestratili, keď sa im podarilo vybojovať celkovo 4 zlate a 1 striebornú medailu. V žiackych kategóriách sa predstavili  Jakub Penkert a Michal Matiko. Jakub Penkert sa predstavil vo váhe – 24 Kg, kde sa mu postupné podarilo vyradiť z bojov pretekára z Košíc a Chorvátska. Vo finále sa stretol z Košickým pretekárom, ktoré nedal od začiatku žiadnu šancu a po vynikajúcom výkone obsadil 1. miesto. V žiakoch sa ďalej predstavil Michal Matiko vo váhe – 27 Kg, ten v boji o finále porazil chorvátskeho reprezentanta v pomere 10:2. Vo finále sa už stretol z košickým borcom, ktorému nedal v obidvoch kolách žiadnu šancu lebo súper nedokázal ani skórovať a preto Mišo vyhral v pomere 34:0 (najväčší výsledok na turnaji) a právom získal 1. miesto. Ďalšia nasledovala juniorská kategória, kde sa predstavili takisto dvaja sninský pretekári. Ako prvá nastúpila Veronika Šimonová vo váhe – 49 Kg, ktorá však v boji o finále nedokázala poraziť svoju súperku z chorvátska a tak obsadila 3. miesto. Po nej sa v junioroch predstavil Radovan Jenčik vo váhe – 59 Kg a podal vynikajúci výkon kedy nedal súperom žiadnu šancu a vo finále dokonca zvíťazil nad pretekárom z Košíc po tvrdom zásahu do hlavy KO a obsadil 1.miesto. A ako posledne nasledovali seniorské kategórie, kde sa predstavila 4 sninských pretekárov. Najúspešnejšia z tejto štvorice bola Nikola Sidorová, ktorá sa predstavila v olympijskej kategórií do – 57 Kg. A podala vynikajúci výsledok keď vo finále dokázala poraziť svoju súperku v pomere 14:6 a tešila sa zo zisku 1. miesta.  A ako posledné sa predstavilo trio sninských pretekárov Potocký, Medvec a Suchý v olympijskej váhe do – 68 Kg ktorým sa na turnaji vôbec nedarilo a všetci vypadli hneď vo svojich prvých zápasoch. Potocký a Medvec nestačili na skúsených pretekárov z Chorvátska a Suchý na pretekára z Košíc a tak im patrilo 8. - 10. miesto. Tréner klubu T. Potocký bol z vystúpením svojich cvičencov nadmieru spokojný lebo každý dokázal dať zo seba všetko a pobiť sa o skvelé výsledky.

Obrázok

XIII. Miedzynarodowe Mistrzostwa

Malopolska 2010

Dva tituly majstrov Malopoľska a jeden bronz pre sninský Black Tiger. 

Dňa 16. Októbra sa sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina, predstavil na XIII. Medzinárodných Majstrovstvách Malopoľska v poľskom meste Krynica-Zdroj. Tohto turnaja sa zúčastnilo okolo 130 pretekárov zo 7 poľských, 1 českého a 2 slovenských klubov. Súťažilo sa v športovom zápas – kyourugy a iba v kategóriách seniorov a juniorov. Zo sninského klubu sa predstavila trojica pretekárov a podarilo sa im domov priviesť 2 tituly majstrov Malopoľska a 1 bronzovú priečku. Ako prvý sa predstavil Michal Matiko vo váhe – 35 Kg, ktorý podal vynikajúci výkon. V boji o finále si ľahko poradil z pretekárom z Poľska a vyhral v pomere 18:11 a postúpil do finále. Finále bolo od začiatku až do konca veľmi napínavé, Mišo si udržiaval po celý zápas náskok a súper v posledných sekundách vyrovnal a tak nadstavené 4 kolo, ktoré sa ide na ,, Golden Point,, tzv. rýchla smrť. Mišo tu ukázal svoju skúsenosť, na nič nečakal a hneď v prvom útoku bodoval a tak vybojoval 1. Miesto. Po ňom nasledoval Radovan Jenčik, ktorý štartoval v seniorskej kategórii vo váhe do – 57 Kg. Ak chcel pomýšľať na víťazstvo tak musel uspieť až v troch ťažkých zápasoch. V prvom zápase narazil na favorita v tejto kategórii, pretekára z domáceho klubu. Rado od začiatku zvolil útočnú taktiku a po tvrdom boji vyhral v pomere 15:12. V ďalšom zápase nastúpil proti pretekárovi z Čiech, ale zápas netrval dlho lebo sa Radovi podaril kop na hlavu po ktorom súper nebol schopní pokračovať a tak zvíťazil na KO a postúpil do finále. Tu narazil na poľského reprezentanta. Zápas prebiehal opatrne lebo ani jeden z nich nechcel spraviť chybu a tak tento zápas skončil remízou 20:20. A tak museli isť do 4 nadstaveného kola na ,,golden point,, , tu sa Rado podaril vynikajúci kop na hlavu a tak právom zvíťazil a  po vynikajúcom výkone na turnaji získal zlatú medailu. Ako posledný sa predstavil Tomáš Potocký v senioroch vo váhe – 68 Kg. Tomášovi tu rozhodcovia nepriali keď v boji o finále celý zápas viedol a v poslednej sekunde 3. kola mu neuznali jasný bod ale ho uznali súperovi ,, fatálny omyl rozhodcov,, a tak nasledovalo 4. Kolo ,,golden point,, v ktorom po kontre technike uznali bod skôr jeho súperovi a tak prehral 10:11 a obsadil 3.miesto. Tento túrnaj sa sninského klubu vydarili lebo sa im z 3 pretekárov podarilo vybojovať 2 krát titul Majstrov Malopoľska, čo je pre klub výnikajúci výsledok a preto bol tréner klub T.Potocký z výkon svojich zverencov spokojný.

Obrázok 

14. U - Chong Seminár 

Taekwondo WTF 

Seminár vedení Kórejskými a Nemeckými majstrami

Dňa 10. októbra sa v krásnom prostredí neďaleko Lip. Mikuláša v Liptov Aréne  konal už 14. ročník U-Chong seminára v Taekwondo WTF. Tohto seminára sa zúčastnilo približne 140 cvičencov zo všetkých slovenských klubov a nechýbal ani sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina. Seminár prebiehal pod vedením majstrov z Kórei - majster CHANG Jae-Hee - 7.DAN, PARK Soo Yong - 5.DAN a Nemeckým majstrom . Seminár bol zameraný na celé bojové taekwondo - poomse(súborné cvičenia), kyourugy(športový zápas), honsinsul (hapkido) a celá rada stepingových technik, blokov, úderov a kopov. Celkovo sa od trénovali 3 tréningové jednotky v trvaní od 45 minút až hodinu a pol. Zo sninského klubu sa seminára zúčastnili - tréneri Tomáš Potocký, Martin Suchý a Nikola Sidorová, ktorý sa zúčastnili a špeciálneho tréningu, ktorý prebiehal v sobotu a bol určení iba pre trénerov zo všetkých klubov. A samozrejme nechýbali  aj cvičenci zo sninského klubu a to Radovan Jenčik, Tatiana Tkáčiková, Michal Matiko, Veronika Šimonová, Jakub Penkert, Ernest Penkert, Samuel Kukura, Peter Horinka. Pre všetkých cvičencov to bol veľký prínos v ich ďalšom tréningovom procese lebo mohli vidieť majstrov ktorý toto krásne bojové umenie ovládajú  dokonalé.

Obrázok

4. Kolo Ligy 2010 - Liptovský Mikuláš

Dňa 9. Októbra sa v Liptov Aréne v Tatralandií, uskutočnilo v poradí 4. Kolo Slovenskej ligy v Taekwondo WTF. Tohto kola sa zúčastnilo 12 klubov z celého Slovenska a 130 pretekárov medzi, ktorými nechýbal ani klub Black Tiger Taekwondo Snina. A v silnej konkurencií podal kvalitný výkon, keď obsadil celkovo 4.miesto a rovnako sa umiestnil aj v športovom zápase – kyurugy 4.miesto. Celkovo sa predstavilo 8 pretekárov zo sninského klubu, a podarilo sa im nazbierať  7 zlatých, 2 strieborné a 1 piate miesto. O zlato sa postarali Michal Matiko vo váhe – 28 Kg/žiaci, Tatiana Tkáčiková vo váhe – 39 Kg/žiačka a vo váhe – 41/Kadetka, Radovan Jenčík vo váhe – 63 Kg/Junior, Martin Matis vo váhe – 57 Kg/Kadet a Veronika Šimonová vo váhe – 49 Kg/Juniorka a vo váhe – 49 Kg/Seniorka. Strieborné medaile si zo súťaže odviezli Jakub Penkert vo váhe – 26 Kg/Deti I a Nikola Sidorová vo váhe – 53 Kg/Seniorka. Na 5.mieste sa umiestnil Dávid Gerboc vo váhe – 28 Kg/Deti II. Na súťaži sa predstavil aj pretekár klubu TKD Humenné, ktorý trénuje v Snine Martin Suchý a vo váhe – 74 Kg/Senior obsadil 1.miesto. Tréner klubu T.Potocký, bol z výkonmi svojich zverencov spokojný a dúfa, že budú aj naďalej pokračovať v kvalitnej príprave na najbližší turnaj, ktorý klub čaká a to Medzinárodne Majstrovstva Malopolska v Krynici.

3. Kolo ligy 2010 - Snina

Dňa 13.Júna sa v mestskej Športovej hale v Snine, uskutočnilo v poradí 3. Kolo Slovenskej ligy v Taekwondo WTF. Tohto kola sa zúčastnilo 11 klubov z celého Slovenska medzi, ktorými nechýbal ani domáci klub Black Tiger Taekwondo Snina. A v silnej konkurencií podal kvalitný výkon, keď obsadil celkovo 3.miesto a rovnako sa umiestnil aj v športovom zápase – kyurugy 3.miesto. Celkovo sa predstavilo 12 pretekárov zo sninského klubu, a podarilo sa im nazbierať 7 zlatých, 4 strieborné a 3 bronzové medaile. O zlato sa postarali Michal Matiko vo váhe – 28 Kg/žiaci, Janka Harajdičová vo váhe – 34 Kg/žiačka, Adrián Šimon vo váhe – 49 Kg/Kadet a vo váhe – 51 Kg/Junior, Tatiana Tkáčiková vo váhe – 39 Kg/žiačka a vo váhe – 41/Kadetka, Radovan Jenčík vo váhe – 63 Kg/Junior. Strieborné medaile si zo súťaže odviezli Tomáš Kamenca vo váhe – 28 Kg/žiak, Martin Matis vo váhe – 57 Kg/Kadet, Ľudmila Burcaková vo váhe – 59 Kg/Juniorka, Dávid Medvec vo váhe – 63 Kg/Senior. A bronzové priečky obsadili Peter Burcák vo váhe – 49 Kg/Kadet, Dávid Gerboc vo váhe – 28 Kg/Deti II, Veronika Šimonová vo váhe – 49 Kg/Junior. Na súťaži sa predstavil aj pretekár klubu TKD Humenné, ktorý trénuje v Snine Martin Suchý a vo váhe – 74 Kg/Senior obsadil 2.miesto. Tréner klubu T.Potocký, bol z výkonmi svojich zverencov spokojný a dúfa, že budú aj naďalej pokračovať v kvalitnej príprave.

 Páskovanie na vyššie technické stupne 29.6.2010

Dňa 28.júla sa sninský Black Tiger Taekwondo Klub Snina zúčastnil skúšok na vyššie technické stupne, ktoré sa konali v Humennom pod vedením majstra Ondreja Chalčaka 4 Dan v Taekwondo WTF, a za pomoci jeho cvičenca Petra Mihaliča 1. Dan v Taekwondo. Na tomto páskovaní sa zúčastnilo zo sninského klubu 12 a z humenského klubu 4 cvičenci. Na skúškach museli všetci preukázať svoju techniku v Poomse - (súborných cvičeniach), hambonoch a sebonoch (troj krokový a jedno krokový zápas), Kyorugi – športový zápas, Honsinsul (hapkido – sebaobrana) techniky úderov, blokov, sekov a kopacích techník a v neposlednom rade Kyokpa – preražacie techniky ako aj svoju fyzickú pripravenosť. Všetkým zúčastnením sa podarilo dosiahnuť vytúžení cieľ, ktorý bol pre nich v podobe vyššieho technického stupňa: Martin Matis, Peter Bilik 9. keup ( bielo-žltý opasok),Dávid Gerboc, Peter Burcák, Tomáš Kamenca, Ľudmila Burcaková 8. keup (žltý opasok), Janka Harajdičová, Tatiana Tkáčiková, Veronika Šimonová, Michal Maťiko, Adrián Šimon 7. keup (žlto – zelený opasok), Radovan Jenčík 6. keup (zelený opasok). Tréner klubu T.Potocký bol pravom na všetkých svojich cvičencov hrdý za ich podane výkony a veľmi radi by privítali aj nových záujemcov o toto krásne bojové umenie.

11. Th. Belgrade Trophy, Srbsko

Skvelý úspech sninského Taekwonda 

V dňoch 1. – 2. Mája sa sninský Black Tiger Taekwondo Klub, zúčastnil prestížneho turnaja v Srbskom Belehrade. Na tomto turnaji sa predstavilo celkovo 430 pretekárov z 57 tímov a 12 krajín (Srbsko, Bulharsko, Grécko, Maďarsko, Rumunsku, Chorvatsko, Taliansko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Moldavsko, Čierna Hora a Slovensko). Za sninský klub sa predstavili 6 pretekári, ktorý podali vo svojich kategóriách vynikajúce výsledky. Vo váhe – 27 Kg Deti (7 pretekárov) sa predstavil Michal Matiko, ktorý dokázal všetkých svojich súperov poraziť a obsadil 1.miesto. Ďalšia nasledovala vo váhe – 31 Kg Deti (4 pretekári) Janka Harajdičova, ktorá po vynikajúcom výkone obsadila takisto 1.miesto. Ďalšie nasledovali kadeti a ako prvý vo váhe – 45 Kg (5 pretekárov) Peter Burcák, ten dokázal poraziť všetkých svojich súperov a obsadil tak 1.miesto. Po ňom nasledoval v kadetoch vo váhe – 49 Kg (4 pretekári) Adrián Šimon, na ktorého opäť súperi nestačili a tak obsadil po skvelom výkone 1.miesto. A ako posledné nasledovali seniorské kategórie v ktorých sa predstavili dvaja pretekári zo sninského klubu. Ako prvý sa predstavil vo váhe – 74 Kg (8 pretekárov) Martin Suchý, ktorému sa nepodarilo prebojovať na medailovú priečku a obsadil 5.miesto. Po ňom sa predstavil vo váhe – 58 Kg (5 pretekári) Dávid Medvec, ktorý podal vynikajúci výkon ale v súboji o finále mu rozhodcovia nepriali keď mu neuznali jasnú techniku na hlavu a prehral v pomere 3:4 a obsadil krásne 3.miesto. Tréner klubu T.Potocký bol z výkonmi svojho klubu nadmieru spokojný a dúfa, že im táto forma výdrži aj na ďalších turnajoch ktoré ešte klub čakajú. A aj touto cestou by sninský klub chcel pozvať priaznivcov športu na 3. Kolo Slovenskej Ligy v Taekwondo WTF, ktoré sa uskutočni 13. Júna v Športovej hale v Snine. A poďakovať sa mestu Snina za finančnú pomoc, bez ktorej by sa klub tejto akcie nezúčastnil a klubu Ilyo Košice za pomoc pri doprave na turnaj. picasaweb.google.sk/taekwondoklubsnina/11ThBelehradTrophy152010Srbsko#

Obrázok

2. Kolo Ligy 2010 - Košice

Celkovo skvelé 3. miesto v týmoch a 3.miesto v zápase

V sobotu 27. marca sa v Košiciach uskutočnilo 2. Kolo Slovenskej ligy v Taekwodno WTF. Tohto druhého kola sa zúčastnilo 10 slovenských klubov, medzi ktorými nechýbal ani sninský Black Tiger . Súťaž prebiehala v novom športovom komplexe a súťažilo sa v športovom zápase a súborných cvičeniach. Sninský pretekárov bolo celkovo 14 a predstavili sa iba v športovom zápase. Ako prvá nasledovala kategória Deti II, v ktorej sa Dávid Gerboc vo váhe – 28 Kg, ktorému sa nepodarilo v boji o finále zvíťaziť a obsadil 3. miesto. Ďalšia nasledovala kategória žiakov a žiačok. Ako prvá sa predstavila Janka Harajdičova vo váhe – 32 Kg, ktorá vo finále nedala svojej súperke šancu a získala 1. miesto. Po nej sa predstavila Tatiana Tkáčiková vo váhe – 39 Kg v žiačkach a vo váhe – 38 Kg v kadetkách. Ako prvé štartovala v žiačkach, v ktorých obsadila 1. miesto a kadetkách kde sa jej darilo menej a vo finále nestačila na svoju súperku a obsadila 2. miesto. Ako posledný v žiakoch nasledovali Michal Matiko a Tomáš Kamenca, ktorý štartovali vo váhe – 28 Kg. Mišo sa v prvom zápase stretol zo súperom, ktorý mal červený opasok ale ani to mu nerobilo problém a po výsledku 5:1 postúpil do finále. Vo finále sa stretli Matiko aj Kamenca, zápas bol vyrovnaní ale viac na vrh mal Matiko a obsadil 1. miesto a Kamencovi patrilo 2. miesto. Ďalší nasledovali Kadeti a ako prvý sa predstavil Adrián Šimon vo váhe – 53 Kg v Kadetoch a vo váhe – 49 Kg v Junioroch. Šimon podal v obidvoch kategóriách vynikajúce výkony a podarilo sa mu získať dva krát 1. miesto. Po ňom sa predstavil Peter Burcák vo váhe – 45 Kg, ktorý v prvom zápase nedal svojmu súperovi žiadnu šancu a postúpil do finále. Vo finále bol zápas vyrovnaný a na konci zápasu bol stav 4:4 ale Peťo mal pol trestného bodu tak bol za víťaza vyhlásení jeho súper a tak obsadil 2. miesto. Ďalší nasledovali Juniori a ako prvá sa predstavila Veronika Šimonová vo váhe – 52 Kg, ktorá podala kvalitný výkon ale v boji o finále nedokázala zvíťaziť a obsadila 3. miesto. Po nej nasledovala Jaroslav Kravec vo váhe – 55 Kg, ktorý v boji o finále porazil svojho súpera z Rim. Soboty a vo finále aj súpera z Košíc a obsadil krásne 1.miesto. Ako posledný v junioroch nasledoval Radovan Jenčik vo váhe – 63 Kg. Ten v prvom zápase stále viedol ale 5 sekúnd pred koncom inkasoval kop za 2 body ale v poslednej sekunde zápasu dokázal zasiahnuť súperovu hlavu a postúpiť do finále. Vo finále nedal vôbec žiadnu šancu svojmu súperovi a obsadil 1. miesto. Ako poslední sa predstavili naši seniori. A ako prvý štartoval Dávid Medvec vo váhe – 68 Kg, ktorý podal kvalitný výkon v boji o finále ale vďaka rozhodcom nedokázal zvíťaziť a obsadil 3. miesto. V tej istej kategórií sa predstavil aj Tomáš Potocký, ktorému a na turnaji vôbec nedarilo a po nevydarenom výkone nedokázal postúpiť do finále a obsadil 3. miesto. Ako posledná sa v seniorkách predstavila Nikola Sidorová vo váhe – 53 Kg. Tá v prvom zápase nastúpila proti slovenskej reprezentantke, ktorej nedala vôbec žiadnu šancu a po vydarených kopoch na hlavu postúpila do finále po výsledku 7:4. Vo finále mala smolu lebo sa zranila a už nedokázala presne bodovať a po veľmi kvalitnom výkone na turnaju obsadila vynikajúce 2. miesto. Celkovo sa sninskému klub podarilo vybojovať 3. miesto v tímoch a aj 3. miesto v športovom zápase. Klub sa chce poďakovať mestu Snina za pomoc pre správne fungovanie klub ako aj p. Gerbovoci, za pomoc pri doprave na tento turnaj.

Obrázok

 Skúšky technickej vyspelosti 2010

Sústredenie 20.3.2010

Dňa 20.marca sa pod vedením trénerov klubu Black Tiger Taekwondo Snina, Tomáša Potockého a Martina Sucheho, uskutočnilo sústredenie ako príprava na 2. kolo Slovenskej ligy. Tréningové jednotky boli zamerané predovšetkým na športový zápas – kyurugy ako aj na nabranie potrebnej kondície. Celkovo sa odtrenovali tri tréningové jednotky v trvaní cca 2 hodiny. Prvé dve prebiehali v telocvični na 1. ZŠ P.O.Hviezdoslava, ktoré boli zamerane hlavne na sparingové techniky a samotné sparingy. A posledný tréning prebiehal v krásnom prostredí sninských rybníkov, kde prebiehala hlavne kondičná príprava. Tohto sústredenia sa zúčastnili Dávid Medvec, Nikola Sidorová, Peter Burcák, Adrián Šimon, Jaroslav Kravec, Radovan Jenčík, Tomáš Kamenca, Patrik Kamenca, Dávid Gerboc, Michal Matiko, Janka Harajdičova, Veronika Šimonová, Ľudmila Burcaková, Martin Matis, František Karľa. Tréneri klubu boli z odvedenou prácou až nadmieru spokojný a dúfajú, že im to pomôže na blížiacich sa súťažiach.

picasaweb.google.sk/taekwondoklubsnina/Sustredenie2032010#

Obrázok

Páskovanie na vyššie technické stupne

Uplynulú sobotu sa v klube Black Tiger Taekwondo Snina, uskutočnili skúšky technickej vyspelosti, na ktorých sa predstavili aj cvičenci z klubu Taekwondo Humenné. Tieto skúšky prebiehali pod dohľadom majstra Ondreja Chalčaka 4. Dan v Taekwondo a Mareka Gogu 1. Dan v Taekwonde. Cvičenci oboch klubov museli preukázať naučené techniky ako aj snahu posunúť sa o krok ďalej v tomto krásnom bojovom umení. Postupne prešli cez techniky rúk (rôzne údery, bloky, seky), techniky nôh ( technika základných kopov ako aj náročné techniky v pohody), sebaobrannú (hosinsul), súborné cvičenia (poomsea), prerážacie techniky (kyokpa) ako aj jedno a trojkrokový zápas a svoju kondičnú pripravenosť. Nakoniec sa im všetkým podarilo dôjsť až do cieľa, ktorý bol v podobe vyššieho technického stupňa: 9. Keup (bielo-žltý pás) - Peter Burcák, Jozef Barančík, Juraj Džugan, Tomáš Kamenca, Patrik Kamenca, Dávid Gerboc a Ľudmila Burcáková, 8. Keup (žltý pás) – Michal Matiko, Janka Harajdičová, Peter Harakaľ, Adrián Šimon, Jaroslav Kravec, Veronika Šimonová, Tatiana Tkáčiková, 7. Keup (žlto-zelený pás) Radovan Jenčík, 6. Keup (zelený pás) – Nikola Sidorová, 4. Keup (modrý pás) – Dávid Medvec, 1. Keup (červeno-čierny pás) – Tomáš Potocký.

Obrázok 

Prvý Majstrovský stupeň v Taekwonde aj v Snine 

Uplynulý víkend sa v prekrásnom prostredí Závažnej Poruby, uskutočnili skúšky na Majstrovské technické stupne 2010. Týchto skúšok sa celkovo zúčastnilo 20 záujemcov o majstrovský stupeň zo 7 slovenských klubov, medzi ktorými bol aj Sninčán Martin Suchý, ktorý je odchovanec klubu TKD Humenné ale trénuje aj v Snine. Všetcí záujemcovia museli počas dvoch dni ukázať všetky časti Taekwonda pod vedením skúšobných komisárov, ktorými boli majstri M. Chang Jae 7. Dan a Hee M. Park 5.Dan. Martinovi sa podarilo uspieť vo všetkých disciplínach a dosiahol túžený výsledok v podobe majstrovského stupeňa 1. DAN, ku ktorému mu celý klub Black Tiger Taekwondo Snina gratuluje a praje ešte veľa úspechov.  

Obrázok

1. Kolo Ligy 2010 - Lip. Mikuláš
Dňa 14. februára sa sninský klub Black Tiger Taekwondo predstavil na tohtoročnom prvom kole Slovenskej ligy v Taekwondo WTF. Tohto kola ligy sa zučastnilo12 klubov a okolo 80 pretekárov v športovom zápase a 40 pretekárov v poomse. Sninský pretekári sa ako zvyčajne predstavili iba v športovom zápase, kde podali zase skvelé výkony. Celkovo sa pod vedením trénera klubu T. Potockého predstavilo 9 pretekárov. Ako prvý sa predstavili najmenší a to v kategóriách deti a žiakov. Ako prvý sa predstavil v kategórií Deti II vo váhe do - 30 Kg Dávid Gerboc, ktorý nemal vo svojej váhe súpera a tak jeho váhu museli spojiť a to sa ukázalo ako prekážka vo veľkom váhovom rozdieli, hoci Dávid podal kvalitný výkon, nedokázal zvíťaziť v boji o finále a obsadil 3. miesto. Ďalší sa predstavil v žiakoch vo váhe - 28 Kg Michal Matiko, ktorý musel štartovať v ,,A´´ kategórií ale nerobilo mu to žiaden problém a vo finále dokázal svojho súpera zdolať na KO a obsadil 1.miesto. V kategórií žiačky sa predstavili aj Tatiana Tkáčiková a Janka Harajdičová. Ako prvá sa predstavila T. Tkáčiková vo váhe - 39 Kg, kde vo finále nedala svojej súperke žiadnu šancu a obsadila 1.miesto. Ale to nestačilo a Tatiana mohla štartovať aj v kadetskej kategórií pre svoj rok narodenia, kde tak isto obsadila 1.miesto. Po nej sa predstavila J. Harajdičova vo váhe - 32 Kg, ktorá v boji o finále zviedla pekný súboj z pretekárkou z Košíc nad, ktorou dokázala zvíťaziť a potupiť do finále. Vo finále mal zápas celkom iný priebeh a Janka nedala súperke žiadnu šancu, kde v prvom kole bol stav 15:1 a do druhého kola súperka nenastúpila a tak Janka obsadila 1.miesto. Ako ďalší sa predstavil Peter Burcák vo váhe - 53 Kg, v tomto zápase Peťo súperil hlavne z váhovou a výškovou prevahou pretože bola váha spojená ale Peťo sa nevzdal a bojov ako sa len dalo ale aj to nestačilo a ostal pred bránami finále a obsadil 1.miesto. Ako posledne sa predstavili kategórie juniorov a seniorov, v ktorých sa predstavili 4 pretekári. Ako prvá sa predstavila Veronika Šimonová vo váhe - 49 Kg Juniorka, ktorá nenašla v svojej kategórií premožiteľka a obsadila 1.miesto. V kategórií juniorskej sa predstavila aj ĽudmilaBurcaková vo váhe - 63 Kg, ktorá podala kvalitný výkon, kde počas celého finále viedla keď na konci zápasu bol stav 14:14 a keďže Ľudmila mala pol trestného bodu prehrala a obsadila 2.miesto. Ako ďalšia sa v seniorkách predstavila Nikola Sidorová vo váhe - 57 Kg, ktorá musela ako vždy štartovať v ,, A´´ kategorickí. V boji o finále nedala súperke z Košíc žiadnu šancu a dokázala zvíťaziť v pomere 5:2 a postúpiť do finále. Vo finále nastúpila proti súperke z čiernym pásom ale vôbec je to nevadilo a po vynikajúcom zápase, v ktorom nedokázala zvíťaziť ale podala veľmi kvalitný výkon obsadila 2. miesto. Ako posledný nasledoval v senioroch Dávid Medvec vo váhe - 68 Kg, ktorý nastúpil na zápas z najúspešnejším Slovenským pretekárom na ktorého nestačil a obsadil 3.miesto. Tréner klubu bol z výkonnom všetkých svojich pretekárov spokojný a dúfa, že sa im bude naďalej dariť a budu čo najúspešnejší. Klub sa chce touto cestou poďakovať p.SilviiPuchovskej, za poskytnutie finančnej pomoci pri vycestovaní na súťaž. Klub chce všetkých záujemcov o Taekwondo a bojové umenia pozvať na skúšky technickej vyspelosti, ktoré sa uskutočnia na 1. ZŠ P.O.Hviezdoslava v 27. Februára o 14:00 (vchod cez telocvičnú) v Snine.

Obrázok

 
 

 

Portrét


Kontakt

Black Tiger Taekwondo Snina

Základná škola 1. mája
(Dojang Klubu)

tomaspotocky@centrum.sk

Štatistiky

Online: 1
Celkom: 301023
Mesiac: 1622
Deň: 37