Choď na obsah Choď na menu
 


 Slávnostné ukončenie Roku 2009 

Dňa 29. decembra organizoval klub Black Tiger Taekwondo Snina pod vedením trénerov klubu Tomáša Potockého a Martina Suchého v telocvični na 1.ZŠ P.O.Hviezdoslava ukážkový tréning a s ním spojené ukončenie roku 2009. Súčasťou tejto akcie bolo predstaviť Taekwondo širokej verejnosti ale hlavne rodičom cvičencov klubu ako aj novým záujemcom. V telocvični sa zišla pomerne veľká skupinka ľudí pozostávajúca z rodičov a priateľov taekwonda a tak mohli cvičenci klubu predviesť radu technik úderov a blokov, po nich nasledovali poomse-súborne cvičenia, jedno-krokový zápas ako aj športový zápas. Na konci tréningu nasledovala krátka exhibíciu členov klubu, v ktorej predviedli radu technicky neročných kopov ako aj sebaobranu. Na konci tréningu už nasledovalo vyhlasovanie najúspešnejších cvičencov klub za rok 2009 - najlepším žiakom sa stal Michal Matiko, najlepšou žiačkou sa stala Janka Harajdičova, najlepším kadetom sa stal Adrián Šimon, najlepším juniorom sa stal Radovan Jenčik, najlepším senior sa stal Dávid Medvec, a najlepšou seniorkou sa stala Nikola Sidorová. Tréner klubu by chcel touto cestou cestou poďakovať Mestu Snina, celému mestskému zastupiteľstvu ako aj primátorovi mesta p. Milovčikovi, všetkým rodičom a sponzorom klubu za poskytnutú dôveru a za finančnú pomoc a zaželať im do Nového Roka všetke najlepšie 

Obrázok

Obrázok

 

Majstrovstvá Slovenska 2009 - Bratislava

Pre sninský Black Tiger 6 titulov majstrov Slovenska

 

Dňa 19. decembra, sa v Bratislave konal 13.ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky, pod vlajkou Slovenskej asociácie Taekwondo WTF, ktorého sa zúčastnil aj sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina. Tohto turnaja, ktorý bol bodkou za celoročnou prípravou sa zúčastnilo 12 klubov a viac ako 130 pretekárov. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a na troch tatamach, na dvoch prebiehali zápasí a na druhom súborné cvičenia – poomse. Za sninský klub nastúpilo 14 pretekárov čo je zatiaľ najväčší počet v histórií klubu. V žiackych kategóriach sa predstavili celkovo 6 pretekárov a najviac sa darilo Michalovi Matikovi, Tatiane Tkáčikovej, Janke Harajdičovej ktorí dokázali získať tituly majstrov Slovenska a obsadiť 1. miesto. Menej sa darilo Dávidovi Gerbocovi, Patrikovi a Tomašovi Kamencovi, ktorý sa nedokázali dostať do finále ale všetci traja obsadili krásne 3.miesta. Po žiakoch nasledovali kadeti, kde sa predstavili Peter Harakaľ a Adrian Šimon, ktorým sa na turnaji darilo a obaja dokazalí všetkých svojich súperov poraziť a obsadiť tak 1.miesta a získať tituly majstrov Slovenska. Ďalší sa predstavili juniori kde Radovan Jenčik a Ľudmila Burcaková obsadili zhodne 2. miesta a Veronika Šimonova, ktorá mala vo finále smolu a len tesne prehrala a obsadila 3. miesto. Ako posledný nasledovali seniori, kde sa najviac darilo Dávidovi Medvecovi, ktorý nedal súper šancu a po dvoch KO obsadil zaslúžene získal titul Majstra Slovenska a obsadil 1.miesto. V seniorkách chýbalo kúsok povestného šťastia Nikole Sidorovej, ktorá prehrala vo finále iba o bod zo súperkou z čiernym pásom a obsadila 2.miesto. V senioroch sa predstavili aj tréner klubu Tomas Potocký, ktorý vo finále prehral z pretekárom ktorý s tento rok zúčastnil Majstrovstiev Sveta v Dánsku a obsadil 2 miesto a v tej iste kategórií štartoval aj Martin Suchý,ktorý obsadil 3. miesto. Klub sa celkovo umiestnil na krásnom 4. mieste v hodnotení klubu za rok 2009 čo je v jeho krátkej histórií krasný úspech.

Obrázok

Ilyo Cup 2009 - Košice

Skvelé 4.miesto v týmoch

V sobotu 28. novembra sa v Košiciach konal 3. ročník medzinárodného turnaja Ilyo Cup 2009. Tohto 3.ročníka sa zúčastnil zatiaľ najväčší počet pretekárov z 9 krajín Česko, Taliansko, Slovinsko, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Chorvátsko, Poľsko a samozrejme klubu zo Slovenska, medzi ktorými nechýbal ani sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina. Zo sninského klub sa pod vedením Tomáša Potockého, Davida Medveca a Martina Sucheho predstavilo 10 pretekárov a dokázali vybojovať opäť vynikajúci výsledok. Ako prvé nasledovali žiaci, kde sa predstavili 3 zápasníci. Vo váhe do - 30 Kg sa predstavil Michal Maťiko, ktorý po skvelom výkone dokázal poraziť všetkých 3 súperov a obsadil 1. miesto. Ďalšia nasledoval váha do - 40 Kg v ktorej štartovala Tatiana Tkáčikova, ktorá po skvelom výkone prehrala až vo finále z Chorvátskou pretekárov nezaslúžené len o bod 7:6 obsadila krásne 2.miesto. Po nich vo váhe - 33 Kg pretekala Janka Harajdičová, ktorá po dokázala poraziť Rumunsku pretekárku a vo finále na ´´golden point´´ aj Chorvátsku pretekárku a obsadila 1.miesto. Ako ďalší sa predstavili kadeti a juniori. V kadetoch sa predstavili dvaja zápasníci. Vo váhe - 45 Kg Peter Burcak, ktorý si v boji o finále nedokázal poradiť z Poliakom a obsadil 3.miesto. Ďalší nasledoval vo váhe - 57 Kg Peter Harakaľ, ktorý postúpil až do finále v ktorom si poradil z pretekárom z Čiech a obsadil 1.miesto. Po kadetoch nasledovali juniori ako prvý vo váhe - 58 Kg súťažil Radovan Jenčík, ktorý v boji o finále dokázal poraziť pretekára z Talianska ale vo finále mu šťastie neprialo, prehral a obsadil 2.miesto. Ďalšia sa predstavila vo váhe - 63 Kg Ľudmila Burcaková, ktorá v prvom zápase porazila pretekárku z Chorvátska ale vo finále nestačila na svoju súperku a obsadila 2.miesto. Ako posledná sa predstavila trojica seniorov vo váhe - 68 Kg sa predstavil Tomáš Potocký, ktorý nestačil na svojho súpera z Chorvátska a obsadil 5.miesto. Po ňom vo váhe - 63 Kg sa predstavil David Medvec, ktorý po skvelom výkone vo finále porazil pretekára z Košíc a obsadil 1.miesto. Ako posledná sa predstavila Nikola Sidorova, ktorá nemala vo váhe - 57 Kg súperku a musela pretekať vo váhe - 68 Kg. Nikola ukázala, že jej ani spájanie váhe nerobilo problém a vo finále dokázala poraziť svoju súperku z Talianska 29:0 a právom obsadila 1.miesto. Na súťaží sa predstavil aj Martin Suchý vo váhe - 68 a hneď v prvom zápase podliahol svojmu súperovi z Bosny (víťaz kategórie) a obsadil 8.miesto. Sninský klub vďaka nasledovným umiestneniam 5 prvých, 3 druhých, 1 tretiemu a 1 piatemu obsadil v celkovom hodnotení 4. miesto celkovo z 29 týmov. Klub sa chce poďakovať za toto skvele umiestnenie hlavne mestu Snina, p.Sidorovi a celému mestskému zastupiteľstvu za poskytnutie finančnej podpory. Klub ešte čaká posledná súťaž v roku Majstrovstva Slovenska, na ktorých by rad potvrdil svoju stupňujúcu sa kvalitu.

Obrázok

Obrázok

Sústredenie z Národným týmom Bosny a Hercegoviny

V dňoch 26. - 27. novembra sa ako príprava na turnaj Ilyo Cup 2009 sa v telocvični klubu Ilyo ŠKP Košice, uskutočnilo reprezentačné sústredenie pod vedením trénera klubu Ilyo p.Ižarika a reprezentačného trénera Slovenska p.Zagyho a trénera národného týmu Bosny a Hercegoviny. Tohto sústredenia sa zúčastnili reprezentanti z Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Chorvátska a samozrejme Slovenska. V reprezentačnom výbere Slovenska sa sústredenia zúčastnila aj dvojica zo sninského klubu Black Tiger Taekwondo Snina Tomáš Potocký a Nikola Sidorová. Celkovo sa dotrénovali tri tréningové jednotky, ktoré boli predovšetkým zamerané na športový zápas a kondičnú pripravenosť. Každý z trénerov priniesol niečo nove do tréningového procesu pretekárov. Sústredenie bolo skvelou prípravou pred turnajom, ktorý čakal všetkých zúčastnených v sobotu 28. novembra.

 Obrázok

4. Kolo Ligy ´09 Rimavská Sobota  

Black Tiger TKD celkovo na 4.mieste

 V sobotu 18.októbra sa v Rimavskej Sobote uskutočnilo posledné 4. kolo Slovenskej ligy v Taekwondo WTF, na ktorom sa samozrejme predstavili aj pretekári z klubu Black Tiger Snina a opäť podali skvelé výsledky. Tohto posledného kola sa zúčastnili pretekári zo všetkých Slovenských klubov a suťažili v športovom zápase - kyourugy a súborných cvičeniach - poomse.Sninskí pretekári sa predstavili iba v športovom zápase v rôzných váhových a vekových kategóriach. Ako prvý sa v kategorií Deti II predstavil Michal Matiko, ktorý nastúpil vo váhe - 27 Kg (7 pretekárov). Matiko sa predstavil na súťaži veľmi dobrou technikou a cez všetký zápasy prešiel ľahko až vo finále nestačil na pretekára z Košíc, ktorý mal modrý pás a Mišo ma iba bielo-žlty ale podal kvalitný výkon a prehal 4:5 a obsadil 2. miesto. Ďalšie sa predstavili žiačký Janka Harajdičova a Tatiana Tkáčiková. Ako prvá sa predstavila Tatiana Tkáčiková vo váhe - 40 Kg (2 pretekári), ktorá podala kvalitný výkon na turnaji a vo finále dokázala poraziť pretekárku z Rožňavy a obsadila 1.miesto. Po ňej nasledovala Janka Harajdičova vo váhe - 33 Kg (3 pretekári), ktorá po prvom skvelom výkone keď dokázala poraziť pretekárku z Košíc a pravom postupila do finále, v ktorom nemala žiadne problemý a z prehľadom zviťazila v pomere 20:9 a obsadila 1. miesto. Ďalši sa predstavili kadeti a to Peter Harakaľ, Peter Burcák a Adrián Šimon. A ako prví z tejto trojice sa predstavili vo váhe - 45 Kg (4 pretekári) Burcák a Šimon, ktorí štartovali v rovnakej váhovej kategorií. Prvý z dvojice sa predstavil Peter Burcák, ktorý ešte len zbieral skúsenosti a v boji o finále podal kvalitný výkon a prehral len o bod v pomere 6:7 a obsadil 3. miesto. Hneď po ňom nasledoval Adrián Šimon, ktorý sa dokázal prebojovať až do finále v ktorom dokázal zdolať súpera z Bratislavy a získal 1.miesto. Po tejto dvojici  nasledoval Peter Harakaľ vo váhe - 57 Kg, ktorý v tejto váhovej kategorií obsadil 1. miesto. Ako posledný sa na súťaži predstavil Jan Harvan v seniorskej kategorií vo váhe - 72 Kg (6 pretekárov), ktorému sa na turnaji nedarilo a prehral hneď v prvom zápase a obsadil 5. miesto. Na turnaji sa predstavil aj pomocný tréner klubu Martin Suchý, ktorý trenuje v Snine ale zápasí za klub TKD Humenné. Na turnaji sa predstavil vo váhe - 67 Kg (3 pretekári), a vo finále podal kvalitný výkon, ktorý nakoniec nestačil a obsadil 2. miesto. Celkovo si sninský Black Tiger výbojoval v disciplíne - športový zápas krásne 4. miesto. Tréner klubu, ďakuje za pomoc na turnaji svojim asistentom D. Medvecovi a N. Sidorovej, pri kvalitnom vedení klubu na súťaži.

Obrázok

XII. Majstrovstvá Malopolska ´09  Krynica-Zdroj, Poľsko

Dňa 10.10. sa v krásnom prostredí Poľského mesta Krynica-Zdroj, uskutočnili v poradí už XII. Majstrovstvá Malopoľska v Taekwondo WTF. Za účasti 100 pretekárov z Poľska a Slovenska sa na turnaji predstavili aj pretekári z klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina pod vedením trénera klubu T. Potockého. Zo sninského klubu sa predstavili celkovo 4 zápasníci v jednotlivých kategóriách. Ako prvý sa predstavil vo váhe do - 43 Kg Adrián Šimom (4 pretekári vo váhe), v prvom zápase nastúpil proti Poľskemu pretekárovi a vo vyrovnanom boji dokázal zvíťaziť a postupiť do finále. Vo finále mu rozhodcovia nepriali, keď mu neprípočitali viac bodov za techniky na hlavu a tak prehral v pomere 3:2 a obsadil 2. miesto. Ako ďalší sa predstavili Radovan Jenčik a PeterHarakaľ vo váhe do - 59 Kg (7 pretekárov). Obidvom žreb neprial, lebo hneď v druhom zápase nastúpili proti sebe. V zápase ukázal viac skúsenosti Jenčík a tak po stave 12:3 postúpil do finále a Harakaľ obsadil krásne 3. miesto. Vo finále Jenčik nastúpil proti skúsenému pretekárovi z Poľska ale nezliakol sa ho a po veľmi kvalitnom výkone z jeho strany a stave 6:12 obsadil 2.miesto. Ako posledný sa predstavil vo váhe do - 68 Kg Tomáš Potocký (9 pretekárov). V prvom zápase nastúpil proti Poliakovi, ktorému nedal žiadnu šancu a v druhom kole zvíťazil TKO za stavu 12:3 a postúpil ďalej. Ďalšom kole nastúpil proti pretekárovi zo Slovenska a po výsledku 12:6 postúpil do finále. Vo finále nastúpil proti Poľskému reprezentatovi a držiteľovi 2. danu ale Tomáš si viedol skvele podal dobrý výkon, ktorý nakoniec nestačil a po stave 6:3 obsadil pekné 2. miesto. Turnaja sa zúčastnil aj asistent trénera D. Medvec, ktorý pre zranenie kolena nemohol na turnaji štartovať. Tréneri boli z výkonmi spokojný a dúfaju, že chlapci budú trenovať ešte viac. Klub dakuje za pomoc pri vycestovaní na tento turnaj p.J. Sidorovi, za poskytnutie dopravy ako aj mestu Snina.  

Obrázok

13. U-Chong Seminár Taekwondo WTF

Dňa 4. októbra sa v krásnom prostredí neďaleko Lip. Mikuláša v Tatralandií konal už 13. ročník U-Chong seminára v Taekwondo WTF. Tohto seminára sa zúčastnilo približne 120 cvičencov zo všetkých slovenských klubov a nechýbal ani sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina. Seminár prebiehal pod vedením majstrov z Kórei - majster CHANG Jae-Hee - 7.DAN, PARK Soo Yong - 4.DAN a ich dvoch pomocných majstrov z Koreí. Seminár bol zameraný na celé bojové taekwondo - poomse(súborné cvičenia), kyourugy(športový zápas), honsinsul (hapkido) a celá rada stepingových technik, blokov, úderov a kopov. Celkovo sa od trénovali štyri tréningové jednotky v trvaní od 45 minút až hodinu a pol. Zo sninského klubu sa seminára zúčastnila pätica cvičencov - Tréneri Tomáš Potocký a Martin Suchý a cvičenci Radovan Jenčik, Tatiana Tkáčiková a Ján Harvan. Pre všetkých cvičencov to bol veľký prínos v ich ďalšom tréningovom procese ako aj pred blížiacimi sa súťažami, ktoré klub v najbližšej dobre čakajú.

Obrázok

Historicky najväčší úspech sninského taekwonda

CEFTA 2009 - Pelhrimov, Česká Republika

V sobotu 26. septembra sa predstavili sninský taekwondisti z klubu Black Tiger Taekwondo Snina, na medzinárodnom turnaj olympijských nádeji - CEFTA v Českom Pelhrimove. Na tomto veľmi kvalitnom turnaji sa predstavili tými zo Slovinska, Ukrajiny, Chorvátska, Česká a Slovenský národný tým, za ktorý sa predstavili aj sninský pretekári. Turnaja sa zúčastnili okolo 400 pretekárov na troch zápasníckych plochách v rôznych vekových a váhových kategóriách. Zo sninského klubu štartovalo za Slovensko na turnaji 8 pretekárov, ktorým sa na turnaji veľmi darilo. Ako prvý sa predstavil v kategórií Deti II vo váhe - 26 Kg/B Michal Matiko, ktorý v ceste do finále porazil českého reprezentanta 12:5 a vo finále v ktorom nastúpil zase proti reprezentantovi z Čiech a zdolal ho 8:1 po vynikajúcom výkone a obsadil 1. miesto. Ďalšie sa predstavili naše žiacky. Ako prvá nasledovala Janka Harajdičova vo váhe - 30 Kg/B. Na prvý zápas nastúpila proti reprezentačnej kolegyni a vo vyrovnanom zápase zvíťazila 12:8, vo finále už bol priebeh zápasu iný a Janka nedala českej pretekárke šancu a zvíťazila v prvej minuté 8:0 a právom jej patrilo 1.miesto. Po nej nasledovala Tatiana Tkáčiková vo váhe - 40 Kg/B, ktorá vo finále nastúpila proti pretekárke z Čiech a vo vynikajúcom zápase zvíťazila 9:2 a obsadila 1.miesto. Ďalšia nasledovala kadetská kategória v ktorej sa prestavili taktiež dvaja pretekári. Ako prvý sa predstavil vo váhe - 43 Kg/B Adrián Šimon, ktorý postúpil až do finále v ktorom nastúpil proti pretekárovi z Čiech, ktorému nedal žiadnu šancu a zvíťazil super výkonom 8:0 a obsadil 1. miesto. Po ňom sa predstavil vo váhe - 59 Kg/B Peter Harakaľ, ktorý podal dobrý výkon ale nakoniec vo finále nestačil na svojho súpera a prehral rozdielom bodu 4:5 a obsadil 2.miesto. A ako posledne nasledovali juniorské a seniorské kategórie v ktorých sa predstavili traja pretekári. Ako prvý nasledoval Tomáš Potocký vo váhe - 68 Kg/A, ktorý nastúpil v ceste o finále proti reprezentantovi z Čiech v dobrom zápase však nedokázal zvíťaziť a po stave -1:1 obsadil 3.miesto. Po ňom nasledoval vo váhe - 63 Kg/B Dávid Medvec, ktorý opäť podal skvelé výkony. V postúpil cez všetky boje a v boji o finále porazil súpera 12:7 a vo finále nastúpil proti súperovi z Čiech, ktorému nedal žiadnu šancu a po veľmi tvrdom kope na hlavu súperov tréner musel hodiť uterák a tak zvíťazil TKO a právom získal 1.miesto. Ako posledná sa predstavili Nikola Sidorová vo váhe - 55 Kg/A, keďže v B-kategorií nemala súperku musela nastúpiť v A-kategorií ale nerobilo jej to žiadne problémy a bez problémov dokázala postúpiť do finále v ktorom zdolala Česku súperku v pomere 8:0 a získala zaslúžené 1.miesto. Pre sninské taekwondo je umiestnenie pretekárov jedným z najväčších úspechov v doterajšom fungovaní lebo z 8 pretekárov sa podarilo získať 6 prvých, 1 druhé a 1 tretie miesto. V celkovom hodnotení obsadil Slovenský národný tým 2.mieste a keďže najviac prvých miest mali práve naši pretekári tak pohár putoval zaslúžene do Sniny. Tréner klubu T. Potocký chce poďakovať všetkým pretekárom ale aj cvičencom za skvelé odvedenú právu v klube, lebo bez nich by sa takýto úspech nedal dosiahnuť ako aj za pomoc pri vycestovaný na túto súťaž p. Jurajovi Sidorovi, za finančnú pomoc a za poskytnutie dopravy ako aj mestu Snina. Tréner klubu verí, že aj takéto úspechy pritiahnu k športu viac mladých ľudí z okolia Sniny.Obrázok

Obrázok

 Sústredenie 2009

V dňoch 4., 5. – 6. septembra sa niektorý členovia z klubu Black Tiger Taekwondo Snina sa zúčastnili sústredenia na Zemplínskej Šírave. Sústredenie bolo zamerané predovšetkým na jesennú časť sezónny a na turnaje, ktoré klub čakajú v nasledujúcich mesiacoch (CEFTA – Pelhrimov - Česko, Majstrovstvá Malopolska – Krynica – Poľsko, Ilyo cup – Košice, Prague Open – Praha – Česko a ďalšie turnaje). Pod vedením trénera klubu T. Potockého absolvovali sústredenie: Dávid Medvec, Nikola Sidorová, Radovan Jenčik, Peter Harakaľ, Adrián Šimon, Janka Harajdičová, Michal Maťiko, Jaroslav Kravec a Peter Burcák. Zverenci absolvovali spolu 4 vytrvalostno-zápasnické tréningy, ktoré trvali 2 – 3 hodinky a 2 tréningy na plavárni takže celkovo zverenci od trénovali 6 tréningových jednotiek. Tréner klubu vyslovil z odvedenou prácou svojich zverencov spokojnosť a verí, že všetkým pomôže v jesennej časti  sezóny

.ObrázokObrázok

Skušky technickej vyspelosti 2009

Dňa 24.6. sa sninský Black Tiger Taekwondo Klub Snina zúčastnil skúšok na vyššie technické stupne, ktoré sa konali v Humennom pod vedením majstra Ondreja Chalčaka 3. Dan v Taekwondo WTF, a za pomoci jeho cvičencov Mareka Gogu 1.Dan a Petra Mihaliča 1. Dan v Taekwondo. Na tomto páskovaní sa zúčastnilo zo sninského klubu 15 a z humenského klubu 12 cvičencov. Na skúškach museli všetci preukázať svoju techniku v Poomse - (súborných cvičeniach), hambonochsebonoch (trojkrokový a jednokrokový zápas), Kyorugi – športový zápas, Honsinsul (hapkido – sebaobrana) techniky úderov, blokov, sekov a kopacích techník a v neposlednom rade Kyokpa – preražacie techniky ako aj svoju fyzicku pripravenosť. Všetkým zúčastnením sa podarilo dosiahnuť vytúžení cieľ, ktorý bol pre nich v podobe vyššieho technického stupňa: Janka Harajdičová, Tatiana Tkáčiková, Veronika Šimonová, Michal Maťiko, Adrián Šimon, Peter Harakaľ, Jaroslav Kravec, Patrik Sivčo a Dominik Karľa 9. keup ( bielo-žltý opasok), Jaroslav Zaremba a Radovan Jenčík 8. keup – žltý opasok, Nikola Sidorová 7. keup – žlto-zelený opasok, Dávid Medvec 5. keup – zeleno-modrý opasok, Gabriel Burík 4. keup – modrý opasok, Tomáš Potocký 2. keup – červený opasok. Tréneri klubu boli pravom na všetkých cvičencov hrdý za ich podane výkony a privítali by veľmi radi aj nových cvičencov. .

ObrázokObrázok Karlovac  Open  2009 

Chorvátsko, Karlovac  

V dňoch 29. – 30. mája sa v Chorvátskom Karlovaci predstavila Slovenska reprezentácia v Taekwondo WTF na turnaji Karlovac Open 2009. Na tomto kvalitnom turnaji sa predstavili reprezentácie z Slovinska, Srbska, Čiernej Hory, Bosny a Hercegoviny, Talianska, Sarajeva, Slovenska, dokonca aj užšia reprezentácia z Izraelu a Iraku a nechýbalo viac ako 15 klubov z Chorvátska. Slovenský reprezentanti sa predstavili v súborných cvičeniach – poomse a športovom zápase – kyurugy. V športovom zápase sa predstavili aj dvaja pretekári zo Sniny, ktorý štartovali za Národný tým Martin SuchýTomáš Potocký. Obidvaja sa predstavili vo váhe do-68 Kg, v tejto váhe nastúpilo celkovo 12 pretekárov. Ako prvý sa predstavil Potocký, keď z prvého kola postúpil a v druhom kole narazil na pretekára z Srbska na ktorého nestačil a prehral 0:1 a obsadil 6. – 5. miesto. Po ňom nasledoval Suchý, ktorý postúpil až k bojom o finále ale nestačil na pretekára z Čiernej Hory a tak obsadil krásne 3 .miesto. Obidvom sa podarilo veľmi dobre reprezentovať Sninu aj na medzinárodnej úrovni. Chlapcov ešte čaká posledná súťaž v tomto roku a to Otvorené majstrovstvá Českej Republiky ako aj reprezentačné sústredenie juniorskej a seniorskej reprezentácie na ktorom sa zúčastní aj PotockýMedvec. Tréner klubu verí, že všetkým z klubu sa bude rovnako dariť a budú naše mesto reprezentovať v čo najlepšom svetle lebo talentu je v Snine na rozdávanie. 

3. Kolo Ligy - Snina 2009 

V sobotu dňa 16. mája sa predstavil sninský klub Taekwondo Black Tiger na 3. kole Slovenskej ligy v Taekwondo WTF vo full-contakte jednotlivcov a súborných cvičeniach – poomse. Toto kolo ligy sa uskutočnilo práve v Snine a tak sninský klub chcel pred domácim publikom ukázať svoje kvality, čo sa mu aj podarilo v najlepšom svetle. Na súťaži sa medzi pretekármi z Košíc, Rožňavy, Bratislavy, Hnúšte, Humenného, Rimavskej Soboty predstavilo aj 14 zápasníkov z domáceho klubu, ktorým sa podarilo získať 4 zlaté, 5 strieborných a 5 bronzových medailí. Ako prvé sa predstavili žiacke kategórie v ktorých mal klub po prvý krát v histórii zastúpenie. Vo váhe do – 30 Kg/B sa predstavil Michal Maťiko a po kvalitnom výkone obsadil krásne 3.miesto. Ďalší nasledoval vo váhe – 30 Kg/B DETI II. Tomáš Kamenca, ktorý tak isto obsadil 3.miesto. Po ňom nasledoval Patrik Kamenca vo váhe – 36 Kg/B a obsadil zhodne 3.miesto. Po chlapcoch nasledovali dievčatá a ako prvá sa predstavila vo váhe do – 30 Kg/B Jana Harajdičová, ktorá po veľmi bojovnom výkone obsadila 1.miesto. Ďalšia nasledovala vo váhe do – 40 Kg/B Tatiana Tkáčiková, ktorá po súper výkone obsadila 1. miesto. Po žiackych kategóriách sa predstavili Kadeti a aj tu mali sninsky pretekári zastúpenie. Ako prvý sa predstavil Adrián Šimon vo váhe do – 46 Kg/B a po veľmi kvalitnom výkone sa mu podarilo zaslúžene obsadiť 1.miesto. Ďalší nasledoval Jaroslav Kravec vo váhe do – 51 Kg/B pre ktorého to bola prvá súťaž ale dokázal obsadiť 2.miesto a podať kvalitný výkon. Posledný v kadetoch sa predstavil Peter Harakaľ vo váhe do – 57 kg/A, ktorý nemal v B kategórii súpera a musel štartovať v A ale podal kvalitný výkon a dokázal získať 2.miesto. Po kadetoch sa predstavili Juniori vo svojich kategóriách. Prvý nasledoval Radovan Jenčik vo váhe do – 59 Kg/B a obsadil 3.miesto keď sa mu na turnaji vôbec nedarilo aj pri jeho veľkej snahe. Zhodne obstal vo váhe do – 68 Kg/B Patrik Sivčo, ktorý obsadil tak isto 3. miesto ten istý prípad. V tej istej kategórii sa ešte predstavil Dominik Karľa (váha – 68 Kg/B junior) a obsadil 2.miesto. Ako posledná nasledovala seniorská kategória v ktorej sa predstavili 3 zápasníci z klubu. Ako prvá nasledovala Nikola Sidorová v spojenej kategórii do – 59 Kg/A, Nikola nemala zápasníčku v B kategórii a tak musela štartovať v A –čku. Ale vôbec sa súperky vo finále z čiernym pásom (Nikola bielo-žlty pás) nezliakla a podala kvalitný výkon aj keď prehrala a obsadila 2. miesto. V spojenej kategórii vo váhe do – 67 Kg/A sa predstavili až traja zápasníci z klubu Dávid Medvec, Tomáš Potocký a Martin Suchý (zápasí za klub TKD Humenné). Ako prvý sa predstavil Medvec a dokázal poraziť pretekára z Humenného na trestné body ale jeho výkon bol excelentný a právom postúpil do finále. Po ňom sa hneď predstavili Potocký a Suchý. Do zápasu nastúpil ráznejšie Potocký a právom postúpil do finále a Suchý obsadil 3.miesto. Vo finále sa stretli Medvec a Potocký, zápas bol vyrovnaný ale viac skúsenosti ukázal Potocký a zvíťazil 13:9 a obsadil 1. miesto a Medvec 2. miesto ale dokázal, že na svoj technický stupeň ma dostatočné množstvo skúsenosti. Tréner klubu bol nadmieru spokojný z všetkými a verí, že do budúcnosti vyrastú v Snine kvalitný zápasníci, ktorý budú Sninu reprezentovať aj na medzinárodných turnajoch v zahraničí. A verí, že pritiahne do klubu čo najviac mládeže. Klub sa chce poďakovať za sponzorské darí p. Drobňakoví – firma DROBEC, p. Medvecoví – firma KOREX SLOVAKIA a p. Sidoroví, vďaka ktorým môže napredovať šport v Snine lepším smerom.      

Obrázok 

Scorpions Cup 2009

V sobotu 2. mája štartoval Black Tiger Taekwondo Klub Snina na medzinárodnom turnaji v Českom Olomouci, na ktorom sa zúčastnilo približné 300 pretekárov z Poľsko, Česka a Slovenska. Na tomto kvalitnom turnaji sa predstavili 4 pretekári zo sninského klubu, ktorým sa opäť podarilo dosiahnuť skvelé výsledky. Súťažilo sa v športovom zápase – kyourugy, v tejto disciplíne sa predstavili aj sninský zápasníci. Ako prvá sa predstavila na turnaji Nikola Sidorová vo váhe do – 55 Kg/B. V prvom zápase si dokázala z prehľadom poradiť z pretekárkou z Čiech v pomere 7:0 TKO a tak postúpila do finále. Vo finále narazila na pretekárku z Čiech nad ktorou vyhrávala, ale nakoniec jej šťastie neprialo a po veľmi kvalitnom výkone prehrala v pomere 10:9 a obsadila 3.miesto. Ako ďalší sa predstavil Tomáš Potocký  v senioroch vo váhe – 68 Kg/ A. Na turnaji sa mu veľmi nedarilo a vo finále prehral rozdielom TKO v pomere 2:9 a obsadil tak 2. miesto. Ďalší sa predstavil Jaroslav Zaremba v juniorskej kategórií vo váhe do – 55 Kg/B. Ten nastúpil na proti pretekárovi z Čiech a podal veľmi kvalitný výkon, keď z prehľadom zvíťazil TKO a postúpil do finále. Tu sa predstavil proti pretekárovi z Čiech ale pôvodom z Kórei a po veľmi dobrom zápase dokázal zvíťaziť 5:1 a obsadil 1. miesto. Ako posledný sa predstavil Dávid Medvec v seniorskej kategórií vo váhe do – 68 Kg /B. Na prvý zápas nastúpil proti Čechovi a Dávid mu nedal od prvej sekunde ani vydýchnuť a po veľmi kvalitnom výkone zvíťazil v pomere 7:0 a postúpil do finále. Finále malo rovnaký priebeh a Dávid nedal svojmu súperovi žiadnu šancu a z prehľadom zvíťazil a obsadil 1. miesto. Tréner klubu bol z výkonom svojich zverencom nad mieru spokojný, keď videl, že každý vydal zo seba to najlepšie. Klub sa chce aj touto cestou poďakovať p. Sidorovi, vďaka ktorému mohol na tento turnaj vycestovať. Aj tieto výsledky sú dobrou pozvánkou na 3. kolo Slovenskej ligy, ktoré sa uskutoční 16. mája v Snine. 

Obrázok

2. Kolo ligy Rožňava 2009

Dňa 29. marca sa sninský klub Black Tiger OJ Snina zúčastnili 2. kola Slovenskej ligy v Taekwondo WTF, vo full-kontakte jednotlivcov a opäť podal skvelé výsledky. Súťaž prebiehala na dvoch žinenkách, na jednej v súborných cvičeniach - poomse a na druhej v športovom zápase - kyurugy v ktorom sa predstavili aj sninský pretekári. Zo sninského klubu sa predstavili 7 zápasníkov a dokázali obsadiť 4 zlata, 2 striebro, 1 bronz a jedno 5. miesto. Ako prvý sa predstavil Dominik Karľa vo váhe do – 63 Kg/B junior, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas ale nebolo to na ňom vidieť a podával skvelý výkon počas celého zápasu kedy dokázal skórovať krásnymi technikami na hlavu, ktorý nakoniec prehral len o jediný bod 11:12 a obsadil tak 5. miesto. Po ňom sa predstavili vo váhe do – 73 Kg/B Senior, Dávid MedvecMatúš Rebič. Ako prvý z nich sa predstavil Rebič, ktorý si v boji o finále poradil z pretekárom z Rim. Soboty 12:11 a postúpil do finále. Hneď po ňom nasledoval Medvec, ktorý nemal ani najmenší problém z pretekárom z Košíc a vyhral technickým KO 12:5 a postúpil do finále. Vo finále sa tak stretli Rebič a Medvec, zápas bol opatrný ale Medvec potvrdil svoje kvality a zvíťazil 9:2 a obsadil 1. miestoRebič 2. miesto. Po tejto kategórii nasledovala váha do – 73 Kg/B Junior, v ktorej sa tak isto predstavil Dávid Medvec, ktorý je ešte junior ale môže štartovať aj za seniorov. V tejto kategórii nastúpil vo finále proti pretekárovi z Humennému nad, ktorým dokázal z prehľadom zvíťaziť a tak získať svoje druhé zlato. Ako ďalší sa predstavil Adrián Šimon vo váhe do – 49 Kg/B Kadet,  ktorý podal skvelý výkon a vypadol až v boji o finále a obsadil 3. miesto a to treba dodať, že len vinou rozhodcov ale podal skvelý výkon. Ďalší nasledoval Peter Harakaľ vo váhe do – 57 Kg/B Kadet, ktorý sa dokázal prebojovať až do finále. Vo finále nastúpil proti pretekárovi z Košíc, ktorého dokázal poraziť technickým KO v pomere 8:1 a pravom obsadil 1. miesto. Vo váhe do – 55 Kg/B Seniorka sa predstavili jediná pretekárka nežnejšieho pohlavia Nikola Sidorová, ktorá nenašla vo svojej váhe konkurenciu a obsadila 1.miesto. Ako posledný sa predstavil Gabriel Šimon vo váhe nad +78 Kg/B Junior, ktorému sa podarilo dostať do finále v ktorom nastúpil proti pretekárovi z Bratislavy. Zápas bol od začiatku vo veľkom tempe ale Šimon nedokázal presne bodovať a obsadil 2.miesto. Tréneri  klubu boli spokojný z účinkovaním svojich zverencov aj preto lebo to bola pre niektorých prvá súťaž a dokázali podať skvelé výkony a dúfa, že budú pokračovať aj naďalej v poctivej príprave na ďalšie súťaže. A aj tieto výsledky môžu byť pozvánkou na 3. Kolo ligy, ktoré sa uskutoční v Snine 16. mája.

Obrázok

Obrázok

1. Kolo Ligy Košice 2009

V sobotu dňa 14. februára v Košiciach bojovali borci z klubov Black Tiger Taekwondo Klub Snina a klubu TKD Humenné v prvom kole Slovenskej ligy v Taekwondo , asociácie W.T.F., vo full - kontakte jednotlivcov. Obidva kluby sa predstavili v športovom zápase – kyurugy. V silnej konkurencií sa im podarili vybojovať v podaní Sniny 4 zlate. O zlato sa postarali vo váhe do -55 kg B v junioroch Jaroslav Zaremba, v seniorských kategóriách vo váhe do -72 kg A Tomáš Potocký, vo váhe do – 67 kg B Matúš Rebič a vo váhe do – 55 kg B Nikola Sidorová.. Sninský klub Black Tiger tak celkovo obsadil 5.priečku zo všetkých klubov. Humenský klub TKD dokázal v konkurencií vybojovať 3 zlatú, 3strieborné. O zlato sa postarali v juniorský kategóriách vo váhe nad + 78 kg B Silvio Šimovič, vo váhe do – 68 kg B Patrik Krídlo . V žiackej kategórií Róbert Gomboš vo váhe do – 50 kg B.O striebra sa postarali v seniorských kategóriách vo váhe do – 62 kg A Tomáš Blišák,  vo váhe do – 84 kg A Ján Kuchtanin. V junioroch vo váhe do – 55 kg B Michal Kuľha. Taekwondo Klub Humenné obsadil celkovo 4.miesto v športovom zápase . Tréneri klubov Marek Goga (Taekwondo Snina) a Ondrej Chalčák (TKD Humenné) veria, že aj tieto výsledky budú inšpirujúce pre mládež a pritiahnu do klubov ďalších záujemcov o toto bojové umenie

Obrázok

Obrázok

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Black Tiger Taekwondo Snina

Základná škola 1. mája
(Dojang Klubu)

tomaspotocky@centrum.sk

Štatistiky

Online: 2
Celkom: 292641
Mesiac: 1714
Deň: 54