Choď na obsah Choď na menu
 


 14. Vianočný turnaj Pelhrimov 2008 - Česko

V sobotu 13. decembra sa Sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina, zúčastnil už v poradí 14. ročníka vianočného turnaja v Českom Pelhrimove. Tento turnaj patrí v 4eskej republike k jedným z najkvalitnejších a nebolo tomu tak ani teraz. Turnaja sa zúčastnilo viac ako 250 pretekárov z 8 krajín (Chorvátsko, Srbsko, Bielorusko, Turecko, Nemecko, Poľsko, Česko, Rusko a Slovensko). Zo sninského klubu sa na turnaji predstavili 3 pretekári, ktorý podali vo svojich váhových kategóriách vynikajúce výkony. Ako prvá sa predstavila Nikola Sidorová vo váhe do – 55 Kg/Seniorka (4 pretekári), na prvý zápas nastúpila Nikola proti reprezentantke z Čiech z ktorou si bez väčších problémov poradila kde vyhrala v pomere 7:0 TKO (rozdiel 7 bodov) a postúpila do finále. Vo finále sa tiež predstavila proti českej reprezentantke, tu tiež potvrdila svoje kvality a po pár krásnych technikách na hlavu nedala súperke žiadnu šancu a zvíťazila za 30 sekúnd v pomere 7:0 a obsadila 1.miesto. Ďalší nasledoval Jaroslav Zaremba, ktorý sa predstavil vo váhe do – 51 Kg/Junior (3 pretekári) v prvom zápase sa mal predstaviť proti pretekárovi z Čiech ale ten na zápas nenastúpil a tak Jaro postúpil do finále. V ňom narazil na reprezentanta z Čiech, ktorého sa vôbec nezliakol a od prvej sekundy dokázal diktovať priebeh zápasu a vyhral v pomere 10:1 TKO a obsadil 1.miesto ale nutné treba dodať, že po dvoch technikách na hlavu museli súpera dokonca počítať. Ako posledný sa predstavil Dávid Medvec vo váhe do – 63 Kg/Junior (3 pretekári), ktorý dostal voľný žreb a postúpil do finále. V ňom sa predstavil proti pretekárovi z Bratislavy, ktorý sa však v prvom kontakte zranil a nemohol pokračovať a tak stal víťazom Dávid a obsadil 1.miesto. Pre klub to bol posledný turnaj v tomto roku a aj jeden z najúspešnejších lebo všetci traja pretekári obsadili v svojich kategóriách 1.miesta. Klub sa chce aj takouto cestou poďakovať Mestu Snina ktoré poskytlo dotáciu za ktorú mohol klub vycestovať na viaceré kvalitné turnaje do zahraničia a aj sponzorom p.Medvecovi a FPM, s.r.o., p. Sidorovi a Tesárstvo Sidor, ako aj redakcií sninských novín za propagáciu klubu v Snine.

Obrázok

Majstrovstvá Slovenska 2008 

Dňa 6, decembra sa v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v Taekwondo WTF. Tieto majstrovstvá organizoval domáci klub Koryo taekwondo Košice. Turnaja sa zúčastnilo všetkých 11 klubov (Košice, Hnúšťa, Rim. Sobota, Lip. Mikuláš, Rožňava, Trenčín, Zvolen, Humenné, Bratislava) Slovenskej asociácie Taekwondo WTF medzi ktorými nechýbal aj sninský klub Black Tiger OJ Snina a zase potvrdil svoje kvality svojimi dobrými výkonmi. Súťažilo sa v súborných cvičeniach - poomse a v športovom zápase - kyurugi. Sninský pretekári sa predstavili len v športovom zápase a to vo viacerých kategóriách. Ako prvý sa predstavil Jaroslav Zaremba vo váhe do - 55 Kg/Junior, keďže boli iba dvaja vo váhe tak hneď nastúpili vo finále. Jaro podal veľmi kvalitný výkon a po veľmi ťažkom boji zvíťazil 12:11 a obsadil 1.miesto a získal titul Majstra Slovenska. Ďalší sa predstavil Radovan Jenčík vo váhe do - 57 Kg/Kadet (3 pretekári), ten nastúpil na svoj premiérový zápas a podal kvalitný výkon ale ten na súpera z Košíc nestačil a nepostúpil do finále a obsadil 3.miesto. Hneď po ňom nasledoval Dušan Kotlár vo váhe do nad 78 Kg/Junior (4 pretekári) tiež nedokázal zvíťaziť a postúpiť ďalej a obsadil 3.miesto. Ďalší sa predstavil Gabriel Burík vo váhe - 84 Kg/Senior (6 pretekárov). Ten sa v boji o finále predstavil proti pretekárovi z Bratislavy, z ktorým sa už dobre pozná ale podal dobrý výkon ktorý mu však nestačil na postup a obsadil 3.miesto. Ďalší nasledoval Dávid Medvec vo váhe do - 63 Kg/Junior (3 pretekári), ktorý mal voľný žreb a tak postúpil do finále v ktorom sa predstavil proti súperovi z Trenčína a dokázal z prehľadom zvíťaziť v pomere 7:0 a obsadil 1.miesto a takisto získal titul Majstra Slovenska. Ako posledný sa predstavili Tomáš Potocký a Martin Suchý (zápasí za Humenné), ktorý nastúpili vo váhe do - 72 Kg/Senior (4 pretekári). Hneď v prvom zápase sa stretli proti sebe lepšie sa viedlo Potockému, ktorý dokázal zvíťaziť v pomere 5:1 a postúpil do finále Suchý obsadil 3.miesto.Potocký sa vo finále predstavil proti pretekárovi z Košíc a nedokázal zvíťaziť a obsadil 2.miesto.Turnaja sa zúčastnila aj Nikola Sidorová, ktorá mala zápasiť vo váhe do - 51 Kg/senior ale nemala súperku tak nesúťažila. Sninský klub celkovo obsadil 3.miesto za rok 2008 a nechal za sebou klubu z dlhoročnou tradíciou a potvrdil svoje kvality. Pre klub je to veľká odmena za odvedenú prácu počas celého roka a touto cestou sa chce poďakovať mestu Snina a aj sponzorom p. Medvecovi a p. Sidorovi za finančnú pomoc pri jednotlivých turnajoch. 

Obrázok

 Ilyo Cup 2008 - Košice

Dňa 29. novembra sa v Košiciach uskutočnil medzinárodní turnaj v Taekwondo WTF, ktorý organizoval košický klub ŠKP Ilyo Taekwondo. Na tomto najkvalitnejšom turnaji na Slovensku sa zúčastnili aj traja borci zo sninského klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina. Na turnaji sa predstavilo viac ako 250 pretekárov z 5 krajín (Talianska, Poľska, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a Slovenska). Ako prvý sa predstavil Tomáš Potocký v seniorskej kategórií vo váhe do – 68 Kg (6 pretekárov), ktorý v boji o finále nastúpil proti reprezentantovi z Talianska na ktorého nestačil a tak obsadil krásne 3.mieste. Hneď po ňom nasledoval v tej iste váhovej kategórií Martin Suchý, ktorý mal voľný žreb a v boji o finále nastúpil proti Chorvátskemu reprezentantovi na ktorého nestačil a obsadil 3.miesto. Ďalší nasledoval Dávid Medvec v junioroch vo váhe do – 63 Kg/B (3 pretekári). Keďže boli len traja tak Dávid dostal voľný žreb a postúpil do finále. V ňom nastúpil proti reprezentantovi z Poľska nad, ktorým po veľmi náročnom boji zvíťazil 12:9 a obsadil 1.miesto. Klub Black Tiger ďakuje za finančnú podporu mestu Snina a p. Sidorovi aby na tento turnaj vycestoval.

Obrázok

Páskovanie na výššie technické stupne  

V sobotu 22. 11. 2008  sa  traja členovia našho klubu  zučastnili skušiek na výšie technické stupne. Skušký sa konali po 2 hodinovom treningu, ktorý absolvovali aj oni a až potom prišli na rad ich dovednosti lebo trening bol zameraný len na zapasenie. Tak po dvojhodinovu treningu mali čo robiť aby výdžali napor a uspešne absolvovali Hambony ( trojkrokový zápas), Sebaobranu, techniký rúk a nôh, Kyurugi ( športový zápas) a samozrejme kondičnu a posilovaciu časť. Nakoniec sa im to podarilo a všetci traja dosiahli vytužený cieľ v podobre vyšších pásov. Nakoniec im starší členovia a ostatný členovia zagratulovali a trenér klubu verí, že to nebolo ich posledné paskovanie a vydžia pri Taekwonde čo najdlhšie.

 P.č. Meno a priezvisko
Kup (pred)
Kup (po)
 1. Gabriel Šimon   10. kup
 9. kup
 2.  Radoslav Jenčík
 10. kup
 9. kup
 3.  Jaroslav Zaremba
 10. kup
 9. kup

Obrázok

Prague Open 2008 - Česko

V dňoch 1. – 2. novembra štartoval Black Tiger Taekwondo Klub Snina na medzinárodnom turnaji v Prahe, na ktorom sa zúčastnilo 360 pretekárov z Maďarska, Poľsko, Česka, Nemecka, Holandska a Slovenska. Na tomto veľmi kvalitnom turnaji sa predstavilo 6 pretekárov zo sninského klubu, ktorým sa opäť podarilo dosiahnuť skvelé výsledky. V prvý deň sa súťažilo v športovom zápase – kyourugy, v tejto disciplíne sa predstavili aj sninský borci. Ako prvý sa predstavil sa na turnaji predstavil Gabriel Burík vo váhe do – 84 Kg//B. V prvom zápase si dokázal poradiť z pretekárom z Čiech a tak postúpil do finále, v ktorom sa však zranil a musel odstúpiť a tak obsadil 2.miesto. Ďalší nasledovali Tomáš Potocký a Martin Suchý, ktorý štartovali v seniorskej kategórii vo váhe – 67 Kg/ A . Ako prvý sa predstavil Martin, ten po celý čas viedol nad svojím súperom ale nakoniec sa o zápase rozhodlo v nastavenom kole kde prvý skóroval súper, čo znamenalo, že nepostil ďalej a obsadil 5.miesto. Hneď po ňom sa predstavil Potocký, ktorý nastúpil proti českému reprezentantovi. Tomáš sa prvé dva kola držal, keď bol stav po dvoch kolách 4:3 v jeho neprospech ale nakoniec prehral 10:3 a umiestnil sa na 5.mieste ale treba dodať, že jeho súper vyhral celu váhovku. Ako ďalšia sa predstavila Nikola Sidorová v seniorkách vo váhe – 55 Kg/ A. Nikole šťastie neprialo, keď nemala v B kategórií súperku a tak musela štartovať vo A kategórií čo je pri jej technickom stupni ,, bielo-žltom pase,, dosť obtiažne. Na prvý zápas nastúpila proti súperke z Čiech a po veľmi kvalitnom výkone, keď dokázala zvíťaziť 5:0 postúpila do finále. Vo finále narazila na reprezentantku z Maďarska, ktorá mala čierny pas a hoci sa snažila ako len vedela nestačilo to a nakoniec prehrala a obsadila 2.miesto. Ale treba dodať, že podala na turnaji veľmi kvalitný výkon. Ako ďalší sa predstavil Jaroslav Zaremba v juniorskej kategórií vo váhe do – 51 Kg/B, ten v boji o finále podal kvalitný výkon ale rozhodcovia boli proti a tak sa mu nepodarilo postúpiť ďalej a obsadil krásne 3.miesto. Ako posledný sa predstavil Dávid Medvec v juniorskej kategórií vo váhe do – 59 Kg /B. Dávid chcel na tomto turnaji nadviazať na svoje úspechy, keďže sa mu pred rokom neporadilo na tomto turnaji zvíťaziť. Keďže mal iba jedného súpera vo váhe a tak sa hneď sa stretli vo finále. Dávid nedal od prvej sekunde svojmu súperovi ani vydýchnuť a tak po veľmi kvalitnom výkone zvíťazil a obsadil 1.miesto a odniesol si domov pohár aj medailu a potvrdil svoje kvality. Tréner klubu bol z výkonom svojich zverencom nad mieru spokojný, keď videl, že dali zo seba všetko. Klub sa chce aj touto cestou poďakovať Mestskému úradu v Snine ako aj Mestu Snina za poskytnutie dotácie, vďaka ktorej mohol na tento turnaj vycestovať a p. Sidorovi za odvoz na túto súťaž.  

Obrázok

Halleluyah Cup - Karlovac 2008, Chorvátsko

Dňa 25. októbra sa v Chorvátskom Karlovaci, uskutočnil turnaj Halleluyah Cup 2008, na tomto turnaji sa predstavila aj Slovenska reprezentácia v Taekwonde WTF a aj Centrum talentovanej mládeže, ktoré je pri nej zriadene. Na tomto kvalitnom turnaji sa zúčastnil aj Dávid Medvec, ktorý je v Centre talentovanej mládeže Slovenskej asociácie Taekwondo WTF. Dávid sa predstavil vo váhe do - 59 Kg v ktorej dokázal opäť vybojovať krásny výsledok. V prvom zápase sa predstavil z reprezentantom Chorvátska, nad ktorým dokázal zvíťaziť až na GOLDEN POINT (bod v predlžení), keď konečný stav bol 4:4 a v nastavenom kole skóroval ako prvý a tak postúpil ďalej. V ďalšom zápase nastúpil tiež proti reprezentantovi z Chorvátska. Zápas mal Dávid celý čas pod kontrolou a dokázal v ňom zvíťaziť 2:0 a právom postúpil do finále. Vo finále nastúpil tiež proti reprezentantovi z Chorvátska. Zápas bol opatrný už od prvej chvíle, nikto nechce urobiť chybu a tak obaja vyčkávali nakoniec bol stav po troch tretinách 4:4 a tak nasledovalo nastavené kolo. V ňom sa nikomu z borcov nepodarilo skórovať a tak musel víťaza vyhlásiť stredový rozhodca, ktorý sa priklonil na Dávidovu stranu ( Dávid bol viac aktívnejší) a tak sa stal víťazom a obsadil 1.miesto. Pre Dávida to je zatiaľ jeho najväčší úspechkeďže ma ešte len zelený pás a všetci jeho súperí mali čierne pásy. Tréner klubu verí, že sa mu bude naďalej dariť ako aj ostatným chlapcom a propagovať Sninu v čo najlepšom svetle. 

Obrázok

4. Kolo Ligy - Liptovský Mikuláš 

V nedeľu 18. októbra sa opäť v Liptovskom Mikuláši konalo už 4. kolo Slovenskej ligy v Taekwondo WTF, na ktorom sa zúčastnili aj zápasníci klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina a opäť podali veľmi kvalitné výsledky vo svojich váhových kategóriách. Ako prvý sa predstavil Tomáš Potocký vo váhe do - 67 Kg A, na prvý zápas nastúpil proti pretekárovi z Rožňavy z exotickým menom Karim Al-Serori nad ktorým dokázal z prehľadom zvíťaziť, keď sa mu podarili viaceré techniky na hlavu a zvíťazil 12:6 ešte v prvom kole. Vo finále natrafil na pretekára z Humenného, ktorý trénuje aj v Snine Martina Sucheho. Zápas bol opatrný, keďže sa obidvaja poznali ale nakoniec strhol doby na svoju stranu Suchý a zvíťazil v pomere 9:7 a obsadil 1.miesto a Potocký 2.miesto. Druhý v poradí nasledoval Gabriel Burík vo váhe do – 84 Kg B, ktorý dostal voľný žreb a postúpil do finále kde narazil na pretekára z Košíc. Zápas mal Burík celý čas pod kontrolou a zvíťazil pravom 12:9 a obsadil 1. miesto.  Ďalejv Ďalšia v poradí nasledovala Nikola Sidorová, ktorá nastúpila v seniorskej kategórii vo váhe do – 55 Kg B a pretože nemala v B kategórii súperku tak musela štartovať v ,,A,, kategórii. A hneď pri svojej premiére narazila na Slovensku reprezentantku v tejto váhovej kategórii, Nikola sa jej nezliakla a tak vyzeral aj priebeh zápasu lebo bol po celý čas vyrovnaný priam mala Nikola aj dosť často návrh. Ale rozhodcovia jej nepriali a tak prehrala 12 : 10 ale treba dodať, že po veľmi kvalitnom výkone a obsadila 2.miesto. Ako posledný sa predstavil v kadetskej kategórii Jaroslav Zaremba vo váhe do – 57 Kg B, ktorý tak isto ako Nikola nastúpil na svoj premiérový zápas podal kvalitný výkon ale na prvé miesto to nestačilo a obsadil 2.miesto.Ako klub sa sninský Black Tiger umiestnil na krásnom 3. mieste a aj to svedči o rozmachu tohto krásneho športu v našom okrese. A tréner klubu Ján Valalik dúfa, že sa základňa rozrastie o ďalších skvelých zápasníkov lebo každý novy cvičenec je v klube vítaný. Sninský klub ďakuje za odvoz na súťaž p. Sidorovi. Najbližšej akcie sa klub zúčastní turnaja v Prahe na Prague Open 2008.

Obrázok

XI. Majstrovstvá Malopolska - Krynica 2008

Dňa 10. septembra sa v Poľskom meste Krynica-Zdroj, uskutočnili XI. Majstrovstva Malopoľska 2008 na ktorom sa zúčastnili aj dvaja pretekári zo Klubu Black Tiger OJ Snina. Turnaja sa zúčastnili Dávid Medvec a Tomáš Potocký. Ako prvý sa predstavil Medvec, ktorý štartoval v A kategórii ale aj tak potvrdil svoje kvality. Dávid sa predstavil vo váhe do - 63 Kg a dokázal vybojovať krásny výsledok. V prvom zápase sa predstavil z reprezentantom Poľska nad ktorým dokázal zvíťaziť v pomere 8:1 a postúpil ďalej. V ďalšom zápase finálovom nastúpil tiež proti reprezentantovi z Poľska. Zápas bol vyrovnaný, Dávid celý čas viedol nebolo to jednoduché ale nakoniec dokázal udržať výsledok až do konca a zvíťazil 12:5 a zaslúžené obsadil 1. miesto. Ako druhý sa predstavil Potocký vo váhe do -68 Kg. Pri ceste do finále narazil na Poľského reprezentanta na, ktorého nestačil a obsadil 3.miesto čo bolo pre neho trochu sklamaním. Tréner klubu dúfa, že budú do klubu chodiť ďalšie a ďalšie talenty lebo v klube je každý vítaný. Klub sa chce aj touto cestou poďakovať p. Medvecovi, za pomoc aby mohol na túto súťaž vycestovať.

Obrázok 

12. International U-Chong Taekwondo Seminar in Slovensko

V dňoch 4. – 5. októbra sa v Bratislave v športovej hale Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského, konal 12. ročník medzinárodného seminára z majstrami z Kórei a Nemecka, na ktorom sa zúčastnili aj 4 cvičenci klubu Black Tiger OJ Snina Tomáš Potocký, Dávid Medvec, Nikola Sidorová a Martin Suchý. Celkovo sa predstavili traja majstri z Kórei a to Majster Jae-Hee Chang 7. Dan, Majster In-Yong JO 5. Dan, Majster Michael Heesei 5. Dan a študent z Kórei 2. Dan. Z týmito majstrami pricestovali aj dva klubu z Nemecka. Seminár bol zameraní na všetky techniky a prvky TAEKWONDA (Hosinsul – Sebaobranu, Poomse – Súborné cvičenia, Kyourugy – športový zápas. Cvičenci boli rozdelení do dvoch skupín, podľa technickej vyspelosti teda pasov. Tréningové jednotky trvali približne 1, 5 a odcvičilo sa ich celkovo 5 tréningových jednotiek. Na konci prvého dňa boli na programe exhibičné zápasy medzi Slovenskom a Nemeckom vo štyroch váhových kategóriách. Predstavili sa z Slovenska aj Nemecka 3 mužské váhové kategórie a 1 ženská váhová kategória. V ženskej váhovej kategórii do – 55 Kg sa predstavila Nikola Sidorova zo sninského klubu a dokázala zvíťaziť nad Nemeckou pretekárkou po veľmi kvalitnom výkone ( Nemka mala červeno čierny pas a Nikola iba bielo- žltý pás ) a tak pomohla vyhrať Slovensku v pomere 3:1 a ukázala kvality sninského taekwonda. Po zápasoch nasledovali preražacie techniky podaní Kórejských majstrov a pri nich sa bolo načo pozerať a bolo vidieť, že oni majú taekwondo v krvi. Sninský klub ďakuje Mestu Snina za finančnú podporu a za poskytnutie dotácie aby mohol na tento seminár vôbec vycestovať

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok 

Sústredenie na Zemplinskéj Šírave

Členovia sninského klubu taekwondo Black Tiger absolvovali v dňoch 5. – 7. septembra sústredenie na Zemplínskej šírave. príprava bola zameraná na bližiace sa akcie, ktoré klub čakajú v jesennej časti (Majstrovstva Malopolske, POLSKO, Prague Open, ČESKO, Vianočný turnaj, ČESKO, 4. kolo ligy, Majstrovstvá Slovenska a ďalšie turnaje). Pod vedením trénera klubu J. Valalika absolvovali sústredenie borci: Tomáš Potocký, Dávid Medvec, Nikola Sidorová, Michal Kohút, Jaroslav Zaremba, Rado Jenčík, Martin Suchý a Tomáš Blišák. Sústredenie malo vytrvalostný a silovo – rýchlostný charakter a celkovo zverenci J. Valalika od trénovali 6 tréningových jednotiek. ten s odvedenou prácou vyslovil spokojnosť a verí, že všetkým pomôže k dobrým výsledkom v jesennej časti sezóny. 

Obrázok 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Paskovanie na vyššie technické stupne  23.8.2008

Dňa 23. augusta sa v sninskom klube Black Tiger Taekwondo Klub, uskutočnili skúšky na vyššie technické stupene, t.j. páskovanie. Zúčastnilo sa ho iba 5 cvičencov sninského klubu a všetkým sa podarilo stanovený cieľ dosiahnuť: Tomáš Potocký 3.keup (modro-červený pás), Gabriel Burík a Dušan Kotlár 5.keup (zeleno-modrý pás), Dávid Medvec 6.keup (zelený pás), Nikola Sidorová 9.keup (bielo-žltý pás). tréner klubu Ján Valalík verí, že to cvičencov povzbudí ešte k lepším výkonom či už na tréningoch alebo na suťažiach. Snahou klubu je rozšírenie tohto krásneho bojového umenia medzi mládežou v Snine.

Obrázok

Obrázok 

Czech Open 2008

Otvorené Majstrovstvá Českej Republiky

Dňa 21. júna sa v športovej hale Slávie v Prahe, uskutopčnili 11. Otvorené Majstrovstvá Českéj republiky v Taekwonde. V konkurenci 208 pretekárov z Nemecka, Českej Republiky, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Chorvátska a samozrejme Slovenska, sa ich zúčastníli aj dvaja pretekári zo sninského klubu Black Tiger OJ Snina. Súťaž prebiehala na štyroch tatamach (žinienkách) a súťažilo sa iba v šporotovm zápase. Ako prvý z dvojice sa predstavil Dávid Medvec, ktorý sa predstavil vo váhe do - 59 Kg. Jeho váha bolá obsadená 7 pretekármi. Na Davida sa usmialo štastie, keď dostal voľný žreb a postúpil ďalej kde narazil na pretekára z Poľska. V  zápase bola vidieť prevaha po technickéj stránke, lebo poľský pretekár mal čierno-červený pás a Dávid iba žlto-zelený. Dávid sa snažil ale nedokázal zviťaziť a prehral 7:0 na body a obsadil 3.miesto. Ako druhý sa predstavil pmocný trenér klubu Martin Suchý vo váhe do - 67 Kg, ktorý nastúpil proti českému reprezentantovi, tak isto prehral ale treba dodať, ze po dobrom výkone obsadil 3.miesto. Pre chlapcov to bola výborná skusenosť do buducná a trenér klubu verí že sa im bude dariť.

Obrázok

Obrázok 

3. Kolo Ligy Liptovský Mikuláš 2008

Dňa 14. júna sa borci zo sninského klubu Black Tiger Taekwondo WTF na 3.kole slovenskej ligy asociácie WTF. Tohto kola ligy sa zúčastnilo všetkých 11 klubov zo Slovenska. Súťažilo sa v súborných cvičeniach – poomse ( v ktorom nemal klub zastúpenie) a športovom zápase -. kyourugy a na dvoch pripravených tatamach (žinienkach). Zo sninského klubu sa predstavilo 6 pretekárov, ktorým sa každému podarilo stať na stupňoch víťazoch. V juniorských kategóriách sa predstavili 4 pretekári. Ako prvý sa predstavil Dávid Medvec vo váhe do - 59 Kg/B a po dvoch vyhratých zápasoch obsadil 1.miesto. Po ňom nasledovala Lenka Sičaková vo váhe do -55 Kg/B, ktorá mala voľný žreb a hneď postúpila do finále kde podľahla Košickej pretekárke a obsadila 2.miesto. Tretí v poradí nasledoval Daniel Koban vo váhe do – 68 Kg/B, ktorý tak isto po dvoch vyhratých zápasoch (v jednom zápase skóroval KO technikou na hlavu) obsadil 1.miesto. Posledný v junioroch bol Dušan Kotlár vo váhe + 78 Kg/B, ktorý obsadil tak isto 1.miesto. Po juniorských kategóriách nasledovali seniorské kategórie v ktorých sa predstavili dvaja pretekári. Ako prvý Gabriel Burík vo váhe do – 84 Kg/B ktorý si nedokázal hneď v prvom zápase poradiť zo svojím protivníkom a obsadil 3.miesto. Ako posledný zo Sniny nasledoval Tomáš Potocký vo váhe – 72 Kg/A, ktorý po prvom vyhratom zápase kde dokázal zvíťaziť nad humenským pretekárom nastúpil do finále v ktorom podal dobrý výkon ale nestačilo to a obsadil 2.miesto. Celkovo sa klub umiestnil na krásnom 4 .miesto, ktoré svedčí o kvalite Sninského Taekwonda na Slovensku. Klub sa chce poďakovať Jurajovi Sidorovi za poskytnutie odvozu na túto súťaž ako aj mestu za poskytnutie dotácie. 

Karlovac Open - Chorvátsko 2008 

Dňa 31. mája sa v Chorvatskom Karlovaci, uskutočníl turnaj Karlovac Open 2008 na ktorom sa zúčastíla aj Slovenská reprezentácia v taekwondo WTF. Turnaja sa zúčastníl aj David Medvec, ktorý štartoval za reprezentáciu. David sa predstavil vo váhe do - 59 Kg a dokázal vybojovať krásný vysledok. V prvom zápase sa predstavil z reprezentantom Chorvatska nad ktorým dokázal zviťaziť v pomere 8:3 a postúpil ďalej. V ďalšom zápase nastúpil tiež proti reprezentantovi z Chorvátska. Zápas bol vyrovnaný aj keď  David celý čas viedol nebolo to jednoduché ale nakoniec dokázal udržať výsledok až do konca a zvíťazil 6:5 a zaslužene postúpil do finále. Vo finále narazil na svojho partnera z reprezentacie, ktorý je jednotkou v tejto váhovej kategorií. David sa ho nezliakol a dokonca vyhrával 2:0 ale štastie sa obratilo a super zviťazil v pomere 2:3. Nakoniec sa mu podarilo na takomto kvalitnom turnaji obsadiť 2.miesto čo je preňho veľmi kvalitný výsledok ako aj pre trénera Valalika. 

Obrázok

Obrázok

Obrázok 

CEFTA 2008 Bratislava

Turnaj Olympijských nádejí

Traja juniorský členovia klubu taekwonda Black Tiger Snina sa pod vedením trénera Jána Valalika zúčastnili 24. mája Turnaja Olympijských nádejí CEFTA v Bratislave. Súťaž prebiehala v športovej hale Domu Športu, pod záštitou Slovenskej asociácie taekwondo WTF. Okrem všetkých slovenských klubov sa na turnaji prezentovali aj borci z Slovinska, Česka a Chorvátska. Sninský zápasníci sa predstavili iba v športovom zápase – kyourugi. Ako prvý sa predstavil vo váhe do – 63 Kg/ B Dávid Medvec, ktorý nastúpil na prvý zápas proti českému pretekárovi a dokázal za krátky čas zvíťaziť TKO a postúpil do finále. Vo finále sa proti nemu predstavil český reprezentant (vietnamskej národnosti) v tejto váhe, zápas mal pod kontrolou keď celý čas viedol ale v posledných sekundách súper vyrovnal a išlo sa do nastaveného štvrtého kola (zlatý bod), kde dokázal skórovať ale rozhodcovia boli proti a tak skôr ako jemu uznali bod súperovi a tak odsadil 2.miesto. Po ňom sa predstavila váha do - 73 Kg, v ktorej sa predstavili až dvaja pretekári z klubu. Daniel Koban, ktorý bol síce vo váhe nižšie ale keď tam nemal súpera tak musel štartovať v tejto váhe. Hneď prvý zápas mu nevyšiel, keď nedokázal poraziť českého reprezentanta vypadol a obsadil 5.miesto (Čech mal čierny pas a Dano len bielo – žltý, takže to nebol vyrovnaný boj). V tejto váhe ešte štartoval aj Ján Šebák, ktorý mal voľný žreb a potom sa mu súper zranil tak postúpil do finále. V ňom sa stretol práve z českým reprezentantom, ktorý vyradil Kobana. Jáno sa ťažkého súpera nezliakol a nastúpil do zápasu svižne ale keď celý zápas prehrával dokázal stále znížiť a nakoniec prehral len o jediný bod a po kvalitnom výkone obsadil 2.miesto. Pre členov klubu to bola vynikajúca príprava pred ligami a ďalšími turnajmi. Ako aj výborná skúsenosť 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

2. Kolo Ligy Rožňava 2008

Dňa 30. marca sa uskutočnilo v Rožňave druhé tohtoročne kolo Slovenskej ligy TAEKWONDO asociácie W.T.F, vo full kontakte jednotlivcov. Tohto kola ligy sa samozrejme zúčastnili aj zápasníci zo sninské klubu Black Tiger OJ Taekwondo Snina, v konkurencií 11 klubov (Humenné, Košice, Zvolen, Lip. Mikuláš, Rim. Sobota, Trenčín, Bratislava, Rožňava) zo Slovenská dosiahli výborné výsledky v súťažnej disciplíne kyorugi – športový zápas. Turnaja sa zúčastnili 9 zápasníci z klubu a dosiahli nasledujúce umiestnenia: Lenka Sičaková - 1.miesto v kategórií juniorky -59 Kg, Dávid Medvec – 1.miesto vo váhe -63 Kg, Daniel Koban – 1.miesto vo váhe -73 Kg, Ján Šebák – 2.miesto vo váhe -73 Kg, Dušan Kotlár - 1.miesto vo váhe +78 Kg, Marcel Miško – 2.miesto vo váhe +78 Kg, všetci štartovali v juniorských kategóriách a v skupine B (nižšie technické stupne), ďalej nasledovali seniori: Marcel Roško - 2.miesto vo váhe -67 Kg, Matúš Rebič – 3.miesto vo váhe -67 Kg, ktorý štartovali tiež v B skupine, Tomáš Potocký – 3.miesto vo váhe -72 Kg (štartoval v A kategórií, vyššie technické stupne). Sninskému klub sa podarilo v disciplíne zápas obsadiť celkovo krásne 3.miesto, ktoré svedči o narastajúcej kvalite sninského taekwonda na slovenskej scéne a treba z ním počítať do budúcna ešte viac.

Obrázok

Obrázok 

1. Kolo Ligy Košice 2008

Black Tiger Klub Snina, sa v sobotu dňa 9. februára v Košiciach  zučastnil prvého kola Slovenskej ligy v Taekwondo, asociácie W.T.F, vo full - kontakte jednotlivcov. V silnej konkurencii sa im podarilo vybojovať krásne 3.miesto ako družstvo, z toho ako jednotlivci si priniesli tri zlate a 4 bronzové medaile. O zlato sa postarali v junioroch vo váhe do – 59 Kg B David Medvec, ktorý si z prehľadom poradil zo svojim súperom a vyhral TKO(technickým K.O). Ďalší sa v juniorskej kategórii predstavil vo váhe do – 68 Kg B Daniel Koban, ktorý nastúpil na svoju prvý súťaž a hneď dokázal obsadiť prvé miesto. Prvý zápas síce doťahoval stále skóre súpera lebo prehrával ale nakoniec sa mu podarila krásna technika na hlavu a dokázal zvíťaziť KO technikou a postúpil do finále. Vo finále už mal súper rešpekt ale aj tak to nemal jednoduché ale aj tak si z nim dokázal poradiť a obsadiť tak 1.miesto. O ďalšie zlato sa v senioroch vo váhe do – 67 Kg B postaral Marcel Roško, ktorý mal voľný žreb a tak postúpil ďalej. V prvom zápase narazil na svojho sparingpartnera zo Sniny Lukáša Opálku , ktorý po vyhratom zápase kde vyhral KO technikou na hlavu a postúpil ďalej ale v tomto zápase sa mu už tak nedarilo a prevaha bola na strane Roška, ktorý ma viac skúsenosti a tak postúpil ďalej a Opálka obsadil 3.miesto. Vo finále dokázal Roško veľmi rýchlym technickým KO zvíťaziť a obsadiť tak 1.miesto. V tejto váhe nastúpil aj Matuš Rebič, ktorý dokázal prvý zápas vyhrať a postúpiť ďalej ale v ceste do finále sa mu už nedarilo a obsadil 3.miesto. V juniorskej kategórii vo váhe do – 72 Kg sa predstavil Ján Šebák, ktorý je zápasníkom ešte v B kategórii ale pretože nemal súpera tak musel nastúpiť v A kategórii. Zápas sa vyvíjal celkom vyrovnane, dokonca dokázal aj par krát krásne trafiť súperovu hlavu ale rozhodcovia boli proti a body nenaskakovali a tak nakoniec prehral na trestné body a obsadil 3.miesto ale bola to pre neho veľká skúsenosť. Ako posledný sa predstavil Tomáš Potocký vo váhe do – 67 Kg, tento zápasník sa ako prvý z klubu predstavil v A kategórii lebo dosiahol vyšší technický stupeň a v B kategórii nemôže štartovať. Ale v na súťaži samu vôbec nedarilo a po prehratom zápase obsadil 3.miesto. Snahou klub je ďalšie rozrastanie o nových kvalitných zápasníkov, ktorí ešte viac spropagujú Sninu v čo najlepšom svetle a bude toto krásne bojoví umenie napredovať aj v našom regióne a okrese.

Obrázok

Obrázok

Páskovanie na vyššie technické stupne 

Ešte pred 1. kolom ligy sa v sninskom klube Black Tiger Taekwondo Klub Snina, uskutočnili skúšky na vyššie technické stupne, t.j. páskovanie. Tohto páskovanie sa zúčastnilo 14 cvičencov sninského klub a všetkým sa podarili daný cieľ dosiahnuť. Páskovania sa zúčastnili Tomáš Potocký, Lukáš Ondík a Viliam Brečka 4.keup (modrý pás), Marcel Roško 5.keup ( zeleno-modrý pás), Peter Pčola, Gabirel Burík a Dušan Kotlár 6.keup (zelený pás), David Medvec 7. keup (žlto zelený pás), Ján Šebák, Matuš Rebič a Lenka Sičaková 8.keup (žltý pás) a Lukáš Opálka, Daniel Koban, Marcel Miško 9.keup (bielo žltý pás). Tréner klubu Ján Valalik verí, že to cvičencov povzbudí ešte k lepším výkon ako na tréningu tak aj na súťažiach.

Obrázok

Obrázok

 
 

 

Portrét


Kontakt

Black Tiger Taekwondo Snina

Základná škola 1. mája
(Dojang Klubu)

tomaspotocky@centrum.sk

Štatistiky

Online: 3
Celkom: 292645
Mesiac: 1714
Deň: 53