Choď na obsah Choď na menu
 


 Majstrovstvá Slovenska 2007 - Bratislava

Dňa 16. decembra, sa v Bratislave konal 11.ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky, pod vlajkou Slovenskej asociácie Taekwondo WTF, ktorého sa zúčastnil aj sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina. Tohto turnaja, ktorý bol bodkou za celoročnou prípravou sa zúčastnilo 10 klubov a viac ako 100 pretekárov. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a na dvoch tatamach, na jednej prebiehali zápasí a na druhom súborné cvičenia – poomse. Za sninský klub nastúpilo 8 pretekárov. Ako prvý sa predstavil v senioroch Tomáš Potocký vo váhe – 72 Kg, v prvom zápase si s prehľadom poradil zo súperom zo Zvolena a tak postúpil do finále vo finále nastúpil proti zápasníkovi z Humenného, zápas rozohral dobre ale nakoniec sa to otočilo a prehral a obsadil 2.miesto. Ďalej nasledovala váha do – 84 Kg, v ktorej štartoval Gabriel Burik, ktorý dokázal podať veľmi kvalitný výkon a zaslúžené vyhral a skončil na 1.miestea tak sa stal majstrom Slovenska. Hneď potom nasledovala kategória junioriek kde sa predstavilaLenka Sičaková vo váhe do – 59 Kg, ktorá si nedokázala poradiť a obsadila 3.miesto. Ďalej pokračovala váha v junioroch do -72 kg, kde mal zápasiť Ján Šebák, ktorý však neštartoval lebo jeho súper sa náhle zranil a tak obsadil 1.miesto. Po ňom sa predstavil v junioroch vo váhe do – 59 Kg David Medvec, ktorý na prvý zápas nastúpil proti pretekárovi z Bratislava a dokázal z prehľadom zvíťaziť technickým K.O a tak postúpil do finále. Tu narazil na pretekára z Košíc a aj nad ním dokázal za krátky čas zvíťaziť a tak obsadil po veľmi kvalitnom výkone 1.miesto. Po krátkej prestávke nasledovala váha do – 62 Kg v ktorej sa predstavili dva pretekári zo Sniny a to Martin RebičMarcel Roško. Roško mal voľný žreb a tak postúpil do finále. Martin Rebič nastúpil proti pretekárovi z Košíc ale nedokázal v tomto zápase zvíťaziť a tak obsadil 3.miesto. Vo finále sa už predstavil Marcel Roško, ktorý sa zo svojim súperom dlho nehral a dokázal z prehľadom zvíťazil po veľmi kvalitnom výkone zvíťaziť a obsadiť tak 1.miesto. Ako posledný sa predstavil vo váhe do – 84 Kg A, tréner klubu Ján Valalik, ktorý nastúpil na svoj posledný zápas a rozhodol sa ukončiť svoju veľmi úspešnú kariéru a tak sa venovať a darovať svoje skúsenosti svojim zverencom. Nastúpil proti súperovi z Rimavskej Soboty, po veľmi kvalitnom výkone to bola remíza a tak nasledovala nastavené kolo (rýchla smrť) v ktorej mu vyšla krásna technika na hlavu ale rozhodcovia videli skôr bod súpera a tak prehral a a nepostúpil do finále a obsadil 3.miesto, ale podľa mnohých to bol najkrajší zápas turnaja. Sninský klub tak potvrdil svoju silu aj na takom dôležitom turnaji a domov si odviezol 4 tituly Majstrov Slovenska. Ján Valalik, tréner klubu by chcel poďakovať svojim cvičencom za tvrdú prácu ktorú dokazovali po celý rok a do nového roku im zaželať všetkého naj. A ešte ďakuje pánovi Jurajovi Sidorovi za poskytnutie odvozu na túto a ostatne súťaže, ako aj pánovi Medvecovi a Drobňakovi za sponzorské dary. 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

 

Vianočný turnaj Pelhrimov 2007

Potocký a Medvec úspešný v reprezentácií

Dňa 2. decembra sa slovenská reprezentácia v taekwonde zúčatníla turnaja v českom Pelhrimove. Tohto kvalitného turnaja sa pretekári zo sninského kubu, ktorí štartovali za reprezentáciu. Turnaja sa zučastnilo 5 krajín Česko, Maďarsko, Nemecko, Litva a Poľsko a viac ako 300 pretekárov. Boje sa začali už skoro ráno pre veľku obsadenosť turnaja od žiackých cez juniorske až k seniorským kategoriám. Ako prvý sa predstavil v senioroch vo váhe do 67 Kg Tomáš Potocký, ktorý nastúpil proti tureckému pretekárovi, na ktorého nestačil, aj keď treba dodať že mu rozhodcovia priliš nepriali =(. Nepostúpil do finále a obsadil 3.miesto. Daľej sa predstavil v junioroch vo váhe do 59 Kg David Medvec, ktorý mal dosť obsadenú kategoriú, ale aj napriek tomu dokázal kvality a po dvoch vyhratých zápasoch nad českými pretekármi postúpil do finále. V ňom ho taktiež čakal český pretekár, nad ktorým zvíťazil technickým K.O., a tak obsadil 1. miesto. Na turnaji sa predstavil aj pomocný trener klubu Martin Suchy, ktorý sa predstavil vo váhe do 67 Kg a pri voľnom žrebe hňed postúpil do finále v ktorom dokázal zviťaziť a obsadiť 1. miesto. Aj tieto výsledky pomohli národnému tímu k výsledku, ktorým obsadil prvú priečku v kategorií juniorov a seniorov  a druhú priečku v kategoií žiaci a kadety a pravom sa stal najlepsím celkom turnaja.

Obrázok

Obrázok

Obrázok 

Obrázok

Prague Open 2007 - Česko

Uspešná trojica z Black Tiger

Uplynulý víkend sa sninský taekwondisti z klubu Black Tiger Taekwondo Snina zúčastnili na medzinárodnom turnaji Prague Open 2007 v českej Prahe. Na tomto turnaji štartovalo viac ako 200 zápasníkov z 3 štátov a 30 oddielov. Black Tiger reprezentovali len 3 pretekári v kategóriách juniorov a seniorov. Turnaj sa začal piatkovom vážením a následnou registráciou. V sobotu už začali prebiehať boje v športovom zápase, kde sa predstavili aj Sninčania. Najprv sa predstavil v juniorskej kategórii Dávid Medvec, ktorý nastúpil vo váhe do 59 Kg. Zo začiatku pri ňom stálo šťastie keď dostál voľný žreb a postúpil ďalej ale vo boji o finále prehral zo zápasníkom z čiech a nepostúpil a tak obsadil 3. priečku a odniesol si domov bronz. Hneď po juniorských kategóriách nasledovali seniorskej kde sa predstavili ďalší dvaja zápasníci. Vo váhe do -67 kg sa predstavil Tomáš Potocký, ktorý po víťazstve v prvom zápase postúpil do finále, kde sa stretol z českým pretekárom a dokázal za krátky čas zvíťaziť TKO (t.j. na body ) v pomere 9:2 a tak obsadil prvú priečku a priniesol si domov pohár a zlatu medailu. Po krátkej prestávke sa predstavil posledný z tejto trojice a to Martin Suchý, ktorý sa prebojoval do finále, v ktorom nedokázal nad svojim súperom zvíťaziť a prehral na trestné body, čo je škoda lebo podal dobrý výkon a chýbalo len kus štastia. Pre sninských zápasníkov to bola dobrá príprava pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska a aj veľmi dobrá skúsenosť. Sninský tým ešte ďakuje sninskej firme KOREX SLOVAKIA a hlavne pánovi  Medvecovi za sponzorský dar, ktorý pomohol vycestovať chlapcom na tento turnaj.

Obrázok 

Ilyo Cup Košice 2007

Členovia klubu Black Tiger Snina sa v rámci prípravy na M-SR zúčastnili na medzinárodnom turnaji ILYO Cup v Košiciach, ktorý sa uskutočnil 25. novembra. Celkovo na podujatí bojovalo 130 zápasníkov zo Slovenska, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny a Rumunska. V športovom zápase kyurugi sa predstavili 3juniory z Black Tiger Snina. Vo váhe do 59kg B získal prvenstvo Dávid Medvec, Ján Šebák vybojoval striebro do 72kg B a Lenka Sičáková obsadila 3 priečku do 59kg B. Ako nám prezradil tréner Ján Valalik všetko momentálne úsilie smeruje k príprave na majstrovstvá Slovenska v Bratislave, ktoré budú 15. decembra. Počas tohto víkendu klub absolvoval krátke sústredenie v Z. Hámroch a v najbližšiu sobotu sa Black tiger zúčastní na ďalšom medzinárodnom turnaji v pelhrimove v Česku. Po majstrovstvách ostáva v programe už len hodnotiaca schôdza na záver sezóny 2007. Klub zároveň ďakuje za podporu na poslednom podujatí p. Medvecovi z firmy KOREX a p. Drobňákovi. 

Obrázok

4. Kolo Ligy Snina 2007 

V sobotu sa v šporovej hale v Snine opäť predstavil olympijský bojový šport taekwondo v štvrtom kole Slovenksej ligy v Taekwondo asociácie W.T.F., vo full-kontakte jednotlivcov. V konkurenicií 7 klubov a okolo 80 prtekárov, dosiahli pretekári klubu Black Tiger v súťaži jednotlivcov opäť výborné výsledky.

Obrázok

Obrázok

CEFTA  2007 - Česko

Medvec v reprezentačnom kimone

Dňa 21. až 22. septembra sa v českom Zlíne, uskutočnila súťaž pod záštitou centra talentovanej mládeže CEFTA 2007. Tohto veľmi kvalitného turnaja sa zúčastnil aj tréner klubu Ján Valalik a ako jediný zápasník zo sninského klubu Dávid Medvec, ktorý nastúpilza slovenskú reprezentáciu. Tento kvalitný turnaj sa začal piatok a to vážením a registráciu, a v sobotu sa už začali finálové boje. Dávid sa predstavil v juniorskej kategórii a vo váhe do -55 kg/B. Dávid predviedol užastný výkon a vo finále si z prehľadom poradil z českým zápasníkom a zvíťazil v pomere 8:0 na body, a tak sa umiestnil na prvej priečke. Bola to pre neho dobra skúsenosť a tréner verí, že sa mu bude dariť ako aj ostatným chlapcom a bude tento šport propagovať Sninu i v zahraničí.

Obrázok

Obrázok

Paskovanie na vyššie technické stupňe 28.7.2007 

Dňa 28.7.2007 sa v našom klube uskutočnili skušký na vyššie technické stupňe. Skúšok sa zučastnilo celkovo 10 cvičencov , ktorým sa podarilo dôjsť až do cieľa a tak získali výššie  techcnické stupne (opasky).

Obrázok

3. Kolo Ligy Liptovský Mikuláš 2007

 V nedeľu 24. júna sa v mestskej športovej hale v Liptovskom Mikuláši konalo 3. kolo Slovenskej ligy v Taekwondo WTF, na ktorom sa zúčastnili aj zápasníci klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina a opäť podali veľmi kvalitné výsledky vo svojich váhových kategóriách. Ako prvý sa predstavil Gabriel Burik vo váhe do -84 Kg B, ktorý hneď pri svojom debute zo súťažami podal kvalitný výkon a obsadil 2.miesto, keď prehral vo finále len rozdielom bodu. Druhý v poradí nasledoval v seniorskej kategórii tréner klubu Ján Valalik vo váhe do -78 Kg A. Ten podal kvalitný výkon ale šťastena mu nepriala ,,ani rozhodcovia „ a prehral vo finále a skončil na 2. mieste. Ďalejv seniorskej kategórii vo váhe do -67 Kg B, sa vo finále stretli dvaja sninský zápasníci a rivali v tejto váhe Marcel RoškoTomáš Potocký. Zápas bol opatrný, skoro celý zápas viedol Potocký o bod ale nakoniec sa Roško schopil a otočil výsledok vo svoj prospech a zvíťazil a získal právom 1. miesto, a tak potvrdil že tato váha patri sninským zápasníkom. Ďalej sa predstavil ďalší senior a to Stanislav Galanda vo váhe do -78 Kg B, ten musel byt počas celého turnaja opatrný lebo ešte nemá v poriadku kolene, ktoré mal zranene ale aj napriek tomu podal kvalitný výkon a získal zlato a tým aj 1.miesto. Ako posledný sa predstavil jediný junior David Medvec, ktorý však nemal v junioroch súpera a tak musel štartovať v senioroch a to hneď aj o váhu vyššie. Ale ani to mu nerobilo problém a vo finále prevalcoval svojho súpera viacerými technikami na hlavu a tak zaslúžené obsadil 1. miesto. Spolu zo sninským klubom cestoval aj zápasníkz Humennéhoktorý trenuje v Snine Martin Suchý, ktorý sa predstavil vo váhe do -67 Kg A a dokazal vo finale zviťaziť a ziskat taktiež 1. miesto. Ako klub sa sninský Black Tiger umiestnil na krásnom 3. mieste a aj to svedči o rozmachu tohto krásneho športu v našom okrese.

Obrázok

Obrázok 

2. kolo Ligy Rožňava 2008

Sninský Black Tiger úspešný v 2. kole ligy

 Sninský klub Black Tiger Taekwondo Snina sa v sobotu predstavil na 2. koleSlovenksej ligy v Taekwondo WTF vo full-kontakte a súborných cvičeniach - poomse, ktorý sa konal pod zaštitou mesta Rožnava. Z všetkých 9 klubov zo slovenksej asociácie Taekwondo sa prestavili aj sninský zápasníci a podali zase skvele výsledky. Dninský zápasníci nastúpili len na športový zápas - kyourugi. Popri veľkek absencií sa tohto kola zúčastnili len 4 zápasníci sninského klubu. Hňeď na úvod sa začali seniorské kategorié v ktorých mali Sninčania širšie zastúpenie, po nich nasledovali juniorské a nakoniec žiacke kategorié. Ako prvy sa predstavil vo váhe do - 72 Kg Tomáš Potocký, ktorý pre spájanie váh musell natúpiť o váhu vyššie. Na prvý zápas nastúpil proti zápasníkovi z Košíc a dokázal, že ani táto váha mu nerobila problém a zviťazil a pravom pustúpil do finále. Další sa predstavil v tejto váhovke Ján Harvan, ktorý natúpil proti zápasníkovi z humenného a po veľmi krasnej technike na hlavu a dokázal zviťaziť KO technikou, keĎ súper už nemohol pokračovať ďalej a postúpil do finále. Vo finále sa stretli zápasnici zo sninského klubu Potocký a Harvan. Zápas začal z ostra a po minuté a pol prvého kola zviťazil sedem bodovým rozdielom Potocký 9 : 2 a vyhral technickým KO. A pravom sa tešil z viťazstva. Ďalej nasledovala váha do - 78 Kg/A v ktorej sa predstavil Ján Valalik, kotrý si v obidvoch zápasoch poradil a pravom zviťazil a obsadil 1.miesto.Potom sa predstavil vo svojom debute v juniorských kategoriách do - 55 Kg, ako jediný junior David Medvec, ktorý nastúpil prti zápasnikový z Hnušte a podal veľmi kvalitný výkon a zviťazil technickým KO a získal prvé miesto. Sninský klub zase potvrdil, že patrí do špičký slovenksého taekdwonda a treba z ním počiťat do budúcna . Klub obsadil krásne 4. misto medzi klubmi.

Obrázok

Obrázok 

1. Kolo Ligy Košice 2007

Dňa 4. marca sa v Košiciach konalo prvé tohtoročné kolo Slovenskej ligy v TAEKWONDO W.T.F., Slovenskej asiciácie vo full kontakte jednotlivcov, v ktorom sa opäť svojimi dobrými výsledkami prezentovali aj zápasníci Klubu Blakt Tiger zo Sniny v konkurenicií 9 klubov. Súťažilo sa v dvoch disciplínach a na dvoch tatami, a to v súborných cvičeniach poomse, v ktorých nemal sninský zápasníci žiadného zástupcu a tak sa mohli venovať len jednej tatami, kde prebiehal športový zápas . kyorugy. Najprv nasledovali seniorské kategorií, kde mali sninčania veľké zastúpenie. Prvá nasledovala váha do - 67 Kg, kde mali sničania až 4 zápasníkov. Ako prvy sa predstavil Lukáš Čopák ktorý nastúpil proti pretekarovíz košíc a z prehľadom zvíťazil a postúpil daľej. Druhý sa predstavil Marcel Roško, proti ktorému stal zvolenský borec, zápas bol opatrný ale Roško dokázal zviťaziť a postúpiť daľej. Po ňom nasledoval Lukáš Ondík, ktorý porazil svojho súpera v druhom kole TKO. Voľný žreb sa usmial v tejto váhe na Tomáša Potockého, ktorý postúpil daľej. Ďalej nasledovali súboje v tejto váhe o postup do finále. Ako prvy sa predstavili čopák  a Roško. V tomto zápase mal viac štastia Roško a postúpil do finále. Ďalej sa predstavili Potocký a Ondík. Duel bol vyrovnaný, ale na konci viac pridal Potocký a tak vyhral 13 : 9 a postúpil do finále. Vo finále sa teda stretli Potocký a Roško, rivali v tejto váhe. Duel bol vyrovananý, ale nakoniec strhol body na svoju stranú Roško a zviťazil. Hňed po tejto váhe nasledovala váha do - 78 Kg Ján Harvan, ktorý vyhral duel zo súperom z Rimavskej Soboty  a postúpil do finále. Tu mu nepriala štastena , aj keď vyhrával zranil sa a musel odstúpiť. V dalšej váhe sa predstavil trenér klubu Ján Valalík vo váhe do - 78 Kg/A, a dokázal v tejto váhe zviťaziť  nad košickým borcom na body a získal zlato. Poseniorských kategoriáach nasledovali juniorské, kde sa vo váhe do - 62 Kg predstavil Peter Pčola a dokázal nad svojím súperom zviťaziť už v prvom kole na body a stal sa víťazom. Další bol Pavol Jackovič vo váhe do - 78 Kg, ktorú nastúpil proti košickému borcovi. Zviťazil až v štvrtom nastavenom kole, kde sa bojuje na rýchlu smrť, keď sa krásne uhol súperovej technike, dokázal skorovať a tak sa stal viťazom. Klub obsadil krásne 4. miesto v hodnotení klubov.

Obrázok

Obrázok

Paskovanie na vyššie technické stupne 6.1.2007 
Dňa 6.1.2007 sa v našom klube uskutočnili skušký na vyššie technické stupňe. Skúšok sa zučastnilo celkovo 10 cvičencov , ktorým sa podarilo dôjsť až do cieľa a tak získali výššie na vyššie technické stupne ( opasky ).

Obrázok 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Black Tiger Taekwondo Snina

Základná škola 1. mája
(Dojang Klubu)

tomaspotocky@centrum.sk

Štatistiky

Online: 2
Celkom: 292643
Mesiac: 1713
Deň: 51