Choď na obsah Choď na menu
 


 

! Vznik a vývoj klubu !

    Čo znamená Black Tiger? -- Počas obdobia vojny proti komunizmu v Kórei vznikali špeciálne bojové skupiny, ktoré cvičili bojové umenia na boj proti komunistickým silám v Severnej Kórei. Jednou z najznámejších a najsilnejších skupín bola skupina "Black Tigers" (Čierne tigre). Táto skupina patrila medzi obávanú skupinu vojska Kórejskej armády, boli to ,,najlepší z najlepších,,(vznik názvu klubu).

       Klub Black Tiger Taekwondo Klub Snina vznikol dňa 14.2.2005. O založenie Klubu sa zaslúžili Ján Valalik cvičenec humenského klubu TKD Humenné. 
     Dňa 14.2. bol prvý tréning, na ktorom sa predstavili členovia humenského taekwondo klubu, pretože to bol páskovací tréning tak prebiehali skúšky na technické stupne.  Záujemcovia ale aj laici sa tak mali možnosť dozvedieť niečo viac o tomto bojovom umení alebo sa z nim po prvý krát stretnúť v našom meste.       

    Na ďalší tréning sa už prihlásili cvičenci a mohla sa začať písať história ďalšieho klubu. Trénerom klubu sa stal Ján Valalik ktorý bol v tom čase držiteľom 1.danu, čiže majstrovského  stupňa a pomocníkom Martin Suchy 2.keup (červený pás).      

    Hneď od prvých tréningov bolo jasne, že sa toto bojové umenie uchytí. Chlapcov začalo pribúdať čoraz viac a to bol pre trénera dôležitý základ pre budovanie klubu. Ale po dlhšom čase to väčšiu časť prestalo baviť alebo stratili chuť. A ostalo len par cvičencov (ale preto kvalitných). Postupom času chlapci začali páskovať na technické stupne (každý pol rok), keďže tréner ešte nebol držiteľom 2.danu a nemohol páskovať tak zatiaľ chlapcov páskoval Ondrej Chalčak 2.dan (TKD Humenné) ale postupom času sa tréner dostal k páskovaniu na 2.DAN a tak mu pribudla ďalšia skúsenosť ako aj preňho tak pre svojich cvičencov a mohol páskovať on. Klub sa zúčastňoval aj rôznych sústredení, ktoré si organizoval sám ale aj seminárov organizovaných Slovenskou asociáciou Taekwondo WTF pod ktorú klub patri.      

    Po roku tvrdých a náročných tréningov sa klub zúčastnil svojej prvej súťaže (1.kola ligy) a hneď podal skvele výsledky, keď sa viacerým chlapcom podarili umiestniť na popredných priečkach a tak  nahlas  povedali, že treba z nimi počítať. Ako tak roky ubiehali, prichádzali ďalšie súťaže na ktorých bol klub stále úspešný, lebo dokázal vo svojej krátkej 3-ročnej histórii vybojovať už 7 titulov majstrov Slovenska ako aj víťazstva na zahraničných turnajoch.     

    V súčasnosti je v klube 21 cvičencov z čoho je asi 12 zápasníkov a to je dosť dobrý pokrok v klube, počet sa neustále mení keď cvičenci pribúdajú aj ubúdajú, no nevadí kvalita je stále. Tréner zostal stále, len novými asistentmi sa stali Tomaš Potocký 4.keup a Peter Pčola 6.keup, ktorý sú odchovancami klubu. Tréner klubu verí, že ho v jeho úspešnej kariére skvelého zápasníka a dlhoročného reprezentanta Slovenska ako aj trénera bude napredovať čo najviac chlapcov a urobia si v srdci miesto aj pre toto krásne bojové umenie ako on. 
  

    Na začiatku roka 2009 sa v klubu udiali ďalšie pre klub dosť dôležité zmeny lebo od klubu odišiel tréner a zakladateľ klubu Jan Valalík 2. Dan. Klub sa aj napriek tomu nerozpadol ale ostal fungovať naďalej pod vedením Tomáša Potockého 2. keup, ktorý sa stal hlavným trénerom klubu a jeho asistentmi ktorými sa stali Dávida Medveca 4. keup a Nikola Sidorová 5. keup v Taekwondo WTF ako aj ostatných členov klubu, ktorý sa podieľajú na jeho správnom fungovaní.
    

    Na začiatku roku 2011sa udiala ďalšia pre klub dôležitá zmena keď sa trénerovi klubu Tomášovi Potockému podarilo zložiť skúšky na 1. DAN a tak získať majstrovský stupeň ako prvý zo sninského klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina.  

    Ďalšia skvelá udalosť v klube sa udiala v roku 2013, kedy sa ďalšiemu členu klubu podarilo úspešné zložiť skúšky na majstrovský stupeň v Taekwondo WTF Nikola Sidorová ako prvá Sninčanka v histórii mesta získala 1. Dan v Taekwondo WTF. A pretekári klubu Michal Matiko a Samuel Kukura sa zúčastnili Majstrovstiev Európy 2013 v Rumunsku.

Obrázok      

 

 

 
 

 

Portrét


Kontakt

Black Tiger Taekwondo Snina

Základná škola 1. mája
(Dojang Klubu)

tomaspotocky@centrum.sk

Štatistiky

Online: 2
Celkom: 292643
Mesiac: 1713
Deň: 51